Kaśka Sochacka i wrażliwość na płycie

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 13:18
Kaśka Sochacka to drobna blondynka z twardym kręgosłupem i niskim zachrypniętym głosem. Jej utwór "Wiśnia" podbija listy przebojów, a miał być utworem "nie do pokazywania". 
Audio
  • Kaśka Sochacka opowiada o swoich inspiracjach (Stacja Kultura/Czwórka)
Kaśka Sochacka
Kaśka SochackaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Epka Kaśki Sochackiej właśnie trafiła na półki sklepów muzycznych, wcześniej można ją było dostać jedynie na koncertach artystki. - Czuję radość, że to moja praca, że ona jest w porządku, że jest ok. Dziś więcej osób może sięgnąć po moje utwory - mówi wokalistka. W rozmowie z Damianem Sikorskim zdradza też, że utwór "Wiśnia" miał się w ogóle nie znaleźć na tej epce. - To była bardzo osobista piosenka. Epka jest dla mnie krokiem w stronę pokazywania swojej wrażliwości - wyjaśnia. 

Jestem taką nostalgiczną postacią, która lubi wspominać rzeczy, które się wydarzyły Kaśka Sochacka

Kaśka Sochacka tęskni za latami 90., czasami swego dzieciństwa. - Dobrze mi było jak byłam dzieciakiem, więc często wracam tam myślami. Niestety nie posiadam już mojego walkmana, bo się zepsuł. Wyeksploatowałam go - mówi w Czwórce. 

Artystka wychowywała się na płytach należących do jej swojego starszego rodzeństwa, to im podbierała muzykę. - Siostra i dwaj bracia są starsi ode mnie prawie o 10 lat. Byli dla mnie wzorem. Każdy z nich był zupełnie inny - lubiłam tę mieszankę - dodaje. 

W utworach Kaśki Sochackiej odkryjemy pop, alternatywę, rockowy pazur, ale i folk, fascynacja którym pochodzi z dzieciństwa artystki. - Moja mama, odkąd byłam dzieckiem zajmowała się Zespołem Pieśni i Tańca Ziemia Kroczycka. Była opiekunem tego zespołu, jego sercem, które sprawiało, że nasz regionalny zespół funkcjonował i się rozwijał. W tym zespole występowało moje rodzeństwo, a później i ja. Tam się rozwijałam - wyjaśnia.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 26.02.2020

Godzina emisji: 10:36

pj

Czytaj także

Przybysz, Kortez, Radiohead - czego Sara Kordowska słucha zimą?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 14:27
Niektórzy artyści jeżdżą w czasie ferii na nartach, desce czy sankach, a inni chillują. Do tych chillujących właśnie należy Sara Kordowska, zwyciężczyni trzeciej edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Wokalistka ułożyła playlistę idealną na zimę dla słuchaczy Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Snowtracku Daniela Moszczyńskiego nie ma bez "Lords of The boards"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 13:20
Na zimowy stok zabieramy, narty, kijki, deski, ale nierzadko też słuchawki, a w nich ulubioną muzykę. Co odpalić do szalonej snowboardowej jazdy po świeżym puchu? Poleca Daniel Moszczyński z zespołu Bibobit. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zimową playlistę Bovskiej zamyka "Wujek G"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 14:51
Bovska, tuż przed wydaniem swojej kolejnej płyty, znalazła czas by stworzyć dla Czwórkowych słuchaczy zimową playlistę. Nie zabrakło na niej jej najnowszego singla. 
rozwiń zwiń