Dobra zabawa, sport i dużo dobrej muzyki - ferie w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 12:26
Ferie w Czwórce - kulturalnie, klubowo, na sportowo i muzycznie. Zapraszamy m.in. na cykle "Kulturalne ferie" czy "Zimowe ciekawostki naukowe". Sprawdzamy, jak działają gogle, skąd się wzięły łyżwiarskie style, dowiemy się też, jakich aplikacji warto używać w czasie ferii i gdzie trenować za darmo. Zajrzymy też do świata gier wideo.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Anna Om/Shutterstock.com

ekoiści katowice 1200.jpg
ZOBACZ TAKŻE "EKOiści" - tak dbamy o środowisko >>>

W czasie ferii zimowych dziennikarze Czwórki obecni są podczas najważniejszych i najciekawszych imprez plenerowych w Polsce. Byliśmy we Wrocławiu na Robotic Arena (25.01), będziemy w Białce Tatrzańskiej podczas Oscyp Snowboard Contest (od 31.01) i w Szczyrku na SnowFest (od 28.02). ZOBACZ WIĘCEJ "PlenAir" w Czwórce >>>

Na naszej antenie też dużo się dzieje. W audycji "Pierwsze słyszę" (pn.-pt., godz. 6.05) zaproszamy na "Klubowe ferie" - sprawdzamy, gdzie warto się bawić. Nie brakuje też sporej dawki kultury. W "Stacji Kultura" (pn.-pt., godz. 10.05) regularnie zapraszamy na "Kulturalne ferie" - to przegląd bezpłatnych wydarzeń kulturalnych: wystaw, spektakli teatralnych, czy pokazów filmów dla młodzieży i studentów. W programie także cykl "Snow Track" (czw., godz. 11.40). Poprosimy znanych muzyków, dziennikarzy o ułożenie listy 10 utworów, których przyjemnie będzie słuchało się jeżdżąc na nartach czy biegówkach. Listy pojawią się na naszej stronie, byście mogli z nich skorzystać! 

snowfest tylczyńska fusiarz 1200.jpg
SnowFest 2019 - tak bawiliśmy się w ubiegłym roku >>>

W "Stacji Nauka" (pn.-pt., godz. 12.05) pojawiają się "Zimowe ciekawostki naukowe". Zdradzamy m.in., jakie właściwości ma wełna z merynosów, jak działa system Recco, czy wodoodporność kurtek narciarskich to mit, i z czego produkuje się narty, a z czego bieliznę termiczną. 

W "Czacie Czwórki" w cyklu "W cztery oczy..." przez sześć kolejnych piątków (17.01 - 21.02, godz. 15.05), zaglądamy do serwisu narciarsko-snowboardowego, rozmawialiśmy już z instruktorem narciarskim i łyżwiarskim, będzie relacja z rozgrzewki dla biegówkowych ochotników. Sprawdzimy też, czy maszer i jego zaprzęg już doczekali się pierwszych zimowych startów. 

"TOP" dwa razy w tygodniu testuje aplikacje związane z feriami, dotyczące górskich szlaków, pogodowe, dotyczące wyciągów, dla tych, którzy lubią jeździć na łyżwach, szukają najlepszych tras na narty biegowe. Pojawiają się testy takich aplikacji jak: Snocru, Szlaki turystyczne, Kasprowy Wierch, Exa Ski Tracker, Tajemnice wokół Babiej Góry, Pyeniny - audioprzewodnik.​


brelok 1200.jpg
Brelok Banked Slalom 2019. Czwórka znów ruszyła na stok!

W "Rozbieganych" (pt., godz. 9.05) zapraszamy na przegląd bezpłatnych wydarzeń sportowych w całej Polsce. Zaś w "Tędy po trendy" akcja #ferie. Co kryje się pod hasztagiem "ferie" na Instagramie? To przegląd najciekawszych wpisów i tagów z tygodnia. 

W "Strefie Gamingu" (ndz., godz. 12.05) w każdym tygodniu w trakcie trwania ferii przywołujemy jedną grę, która klimatem, tematyką nawiązuje do zimy. A w "Strefie sportu" i Przeglądach sportowych na naszej antenie mówimy o imprezach sportowych, odbywających się w ferie.

Zapraszamy też na cykl "Sportowa propozycja na ferie", który pojawia się w "Wiadomościach Radiowej Czwórki" (co drugi dzień od 13 stycznia do 23 lutego). To propozycje różnego rodzaju aktywności sportowych, ciekawych miejsc na ferie, imprezy sportowe, w których można wziąć udział, czy informacje o warunkach pogodowych. Sprawdzamy m.in. jak zadbać o bezpieczeństwo podczas ferii, powiemy o akcjach "Zima w mieście" w Olsztynie, Toruniu, Gdańsku i Poznaniu, a także, gdzie warto zaangażować się w zimowy wolontariat, a miłośnikom białego szaleństwa podpowiadamy, jak szlifować formę przed wyjściem na stok. 

Zapraszamy na spotkania i relacje na naszej stronie!

mat. pras./kd/ac/pj

Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"EKOiści" - Czwórka promuje ekologiczny tryb życia

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 15:52
"EKOiści" to projekt edukacyjno-muzyczny, którego głównym założeniem jest promowanie przyjaznych środowisku zachowań. Składają się na niego audycje, konsultacje ekologiczne i koncerty. Ekoambasadorami cyklu zostali: Marta Zalewska, Szpilersi i Funk da System.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Galerie na świecie: podróż do świata książki i mroczna strona Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 20:05
W "Z" Museum w Manchesterze trwa "A World Inside a Book. Gruffalos, Dragons and Other Creatures" - To wciągająca wystawa 3D poświęcona książce "Gruffalos" – opowiadała Ada Janiszewska.
rozwiń zwiń