Snowtracku Daniela Moszczyńskiego nie ma bez "Lords of The boards"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 13:20
Na zimowy stok zabieramy, narty, kijki, deski, ale nierzadko też słuchawki, a w nich ulubioną muzykę. Co odpalić do szalonej snowboardowej jazdy po świeżym puchu? Poleca Daniel Moszczyński z zespołu Bibobit. 
Audio
 • Daniel Moszczyński poleca swój snowtrack na zimowe stoki (Stacja Kultura/Czwórka)
Daniel Wolny Moszczyński z zespołu Bibobit
Daniel 'Wolny'" Moszczyński z zespołu BibobitFoto: Czwórka

sara kordowska 1200 b.jpg
Przybysz, Kortez, Radiohead - czego Sara Kordowska słucha zimą?

Propozycję stworzenia zimowej playlisty Daniel Moszczyński przyjął z niemałym entuzjazmem. Okazało się, że od lat jest zapalonym snowboardzistą.

- Moja snowboardowa zajawka zaczęła się jakieś 11 sezonów temu. Jeden z kolegów zabrał mnie w góry. On był narciarzem, a ja wiedziałem, że to nie do końca jest moja bajka. Postanowiłem nauczyć się jeździć na snowboardzie - wspomina muzyk. - Wtedy to były inne czasy, nie było tylu filmików na You Tube. Zapragnąłem nauczyć się tego sam, nie z pomocą instruktora, a w taki bardzo oldschoolowy sposób: kupiłem sobie książkę, przeczytałem i dzięki temu nauczyłem się jeździć. Dość szybko mi to poszło - dodaje.

W tym roku Czwórkowy gość również wybiera się na deskę. Zabiera snowboard, ciepłe ciuchy, muzykę i paczkę sprawdzonych znajomych. 

Dzisiaj cieszę się każdym dniem na śniegu. Jeżdżenie w świeżo napadanym puchu jest chyba kwintesencja jazdy na snowboardzie Daniel Moszczyński

- Jeżeli chodzi o moja setlistę przyznam się, że wolałbym ją słyszeć z głośników na stoku. Niekoniecznie jeżdżę w słuchawkach - przyznaje muzyk. - Chętnie usłyszę "Nookie" Limp Bizkit, a na pewno chciałbym wysłuchać "Lords od the boards" Guano Apes - przecież to hymn wszystkich snowboardzistów. Do skoków, zabaw w snowparku świetnie pasuje "Boom" P.O.D. - dodaje. 

bibobit 1200.jpg
Blender muzyczny Bibobit. "Energia i liryka"

Daniel Moszczyński ma też muzyczne propozycje dla tych, którzy chętnie pojadą na desce 100 na godzinę, ale i coś "na cierpliwość" w kolejkach - Kendrick Lamar "Alright". 

Daniel Moszczyński z zespołu Bibobit i jego lista Snowtrack:

Snowboard to nie jest tylko jazda po stoku, to przebywanie z ludźmi Daniel Moszczyński

 1. Guano Apes - Lords of The boards
 2. Limp Bizkit - Nookie
 3. P.O.D - Boom
 4. Rage Against The Machine - Renegades of funk
 5. Anderson .Paak - Am I Wrong
 6. Kendrick Lamar - Alright
 7. Rober Glasper & Common - I Stand Alone
 8. Takuya Kuroda - Rasing Sun
 9. Gregory Porter - Liqiud spirit 
 10. Sevendust - Angel’s Son

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 23.01.2020

Godzina emisji: 11.38

pj


Czytaj także

Skubas: nowe piosenki to fotografie mojego życia

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 15:50
Po pięciu latach od ostatniej płyty Skubas nagrał "Szklane miesiące" i tym właśnie singlem zapowiada nowy, bardzo osobisty album.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przybysz, Kortez, Radiohead - czego Sara Kordowska słucha zimą?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 14:27
Niektórzy artyści jeżdżą w czasie ferii na nartach, desce czy sankach, a inni chillują. Do tych chillujących właśnie należy Sara Kordowska, zwyciężczyni trzeciej edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Wokalistka ułożyła playlistę idealną na zimę dla słuchaczy Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kwiat Jabłoni. O życiu w trasie i koncertowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 13:00
Kwiat Jabłoni zadebiutował krążkiem "Niemożliwe" w 2019 roku. Potem ukazał się album koncertowy, który także okazał się sukcesem. Ale serca słuchaczy podbili jeszcze zanim wydali płytę m.in. utworem "Dziś późno pójdę spać".
rozwiń zwiń