"Ucieczka", "Obsesja Eve" i "Król tygrysów" - serialowe hity

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 12:54
Czas izolacji sprawia, że każda pora dnia wydaje się dobra na kolejny odcinek ulubionego serialu. Platformy streamingowe przygotowują dla nas wciąż nowe oferty.  
Audio
  • Kaja Klimek poleca seriale (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Nicoleta Ionescu
seriale oglądanie popcorn 1200.jpg
Seriale na kwarantannę poleca Kaja Klimek

Za dwoma serialami, które znalazły się na liście poleceń Kai Klimek, stoi Phoebe Waller-Bridge, jedna z najbardziej popularnych aktorek ostatnich lat, doskonale znana z serialu "Fleebag". - Ona jest pomysłodawczynią serialu "Ucieczka" ("Run") - wyjaśnia ekspertka Czwórki. - To trochę czarna komedia, trochę thriller, trochę spotkanie dziwnych postaci. Ducha "Fleebag" czuje się w dialogach - dodaje. 

Bohaterowie tej opowieści dawno temu, jako kochankowie, umówili się, że jeśli w ich życiu nie będzie zbyt fajnie, to po prostu wyślą do siebie smsa z hasłem "ucieczka" i wtedy, jeśli druga osoba odpowie, spotkają się w umówionym miejscu. - Dwoje bohaterów spotyka się w pociągu i jedzie w siną dal. Kojarzy się to z klasyczno-romantycznym kinem, jak "Bezsenność w Seattle" czy "Masz wiadomość" - porównuje Kaja Klimek. - To się dobrze ogląda. Gigantyczną zaletą tego serialu jest spotkanie tej pary aktorów: Merritt Wever ( ogromny talent komediowy i dramatyczny) i Domhnalla Gleesona (znanego go z różnych produkcji np. "Gwiezdne wojny" czy "Black mirror") - dodaje. 

Na ekrany wracają też Eve i Villanelle, czyli trzecie sezon "Obsesji Eve". - Villanelle to postać totalnie fascynująca - zabójczyni, psychopatka, a jednocześnie przepiękna kobieta, fascynująca się modą, zapachami. Nie można od niej oderwać wzroku - przypomina Kasia Dydo. 

- Eve, w której rolę wciela się Sandra Oh, to agentka brytyjskiego wywiadu. Ma za zadanie rozpracować i złapać Villanelle - opowiada Kaja Klimek. - Między kobietami rodzi się fascynacja, trochę oparta na tej grze w kotka i myszkę, a z drugiej strony jest to fascynacja o charakterze na granicy erotyki - dodaje. - Coś panie przyciąga do siebie. Jodie Comer kreuje postać większą niż ekran. 

Ostatnią z propozycji Kai Klimek jest "Król tygrysów" ("Tiger King") serial dokumentalny, od którym huczy cały internet. - To serial opowiadający o amerykański świecie hodowców tygrysów - mówi ekspertka. - Jedną z głównych postaci jest Joe Exotic, który ma prywatne zoo, w którym można głaskać dzikie koty. Jego przeciwniczką jest Carole Baskin, która nazywa siebie ratowniczką zwierząt, odbiera dzikie koty i przenosi do swojego rezerwatu. Joe i Carole są w konflikcie, bardzo spektakularnym, medialnym, w którego tle rozgrywają się pożary, szantaże, procesy czy próby zabójstwa - dodaje. 

"Król tygrysów" pokazuje niezbadane zakamarki dzikiej Ameryki. 


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek (krytyk filmowy)

Data emisji: 16.04.2020

Godzina emisji: 10.16

pj/kd

Czytaj także

Seriale - w czasie izolacji nadrabiamy zaległości

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 17:41
"Unorthodox", "Noughts + Crosses" i nostalgiczny powrót do dzieciństwa. Kaja Klimek obok serialowych nowości, w opowieściach szuka też ukojenia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marta Żmuda-Trzebiatowska: serial "Zostań w domu" to była potrzeba chwili

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 10:06
- Serial "Zostań w domu" to totalnie spontaniczna akcja. Po prostu po kilku dniach siedzenia razem w domu. Kamil chyba nie mógł wytrzymać, że będę mu zlecać kolejne prace domowe, sprzątanie piwnicy itd., więc wymyślił serial, żeby mnie i siebie czymś zająć - opowiada Marta Żmuda-Trzebiatowska. 
rozwiń zwiń