Atrakcje pod gołym niebiem - rusza projekt Plac Defilad

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 16:25
STUDIO teatrgaleria już po raz siódmy zaprasza na projekt Plac Defilad - cykl wakacyjnych imprez pod gołym niebem. Tegoroczny program to blisko 70 wydarzeń, w których można wziąć udział od czerwca do października.
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie Foto: shutterstock/ArtMediaFactory


gdynia 1200.jpg
Miasto fotogeniczne - Gdynia zaprasza na Open House 2021

W zaaranżowanej zielonej przestrzeni, przed głównym wejściem do STUDIO, mieszkańcy Warszawy i turyści będą mogli się cieszyć się kontaktem z kulturą w bezpiecznej formule działań na świeżym powietrzu. W programie Placu Defilad m.in.: instalacje artystyczne, koncerty jazzowe, cykl koncertów muzyki alternatywnej, spektakle, pokazy filmowe, sztuka nowoczesna, fotografia, spacery przyrodnicze i wiele innych.


Posłuchaj
09:54 Czwórka/Stacja Kultura - Wakacyjny Plac Defilad 25.05. 2021.mp3 Rozmawiamy z Tomaszem Platą, kuratorem projekt Plac Defilad (Stacja Kultura/Czwórka)

 

- Jesteśmy szczęśliwi, że po roku przerwy wymuszonej przez pandemię projekt Plac Defilad wraca na płytę główną przed wejściem do Pałacu Kultury, pomiędzy wejściami do Teatru Dramatycznego i Studio - mówi kurator Tomasza Plata. - Bardzo liczymy na to, że będzie to seria wydarzeń dzięki którym znowu zaprzyjaźnią się z kulturą. 

Czytaj także:

- Wśród atrakcji między innymi koncert gwiazdora amerykańskiego jazzu Ambrose’a Akinmusire w wieczór urodzinowy Tomasza Stańko, który odbędzie się 10 lipca, koncert Mitch & Mitch z towarzyszeniem muzyków Sinfonii Varsovii z nowym programem złożonym z kompozycji Ennio Morricone, koncerty nokturnowe Marcina Maseckiego, scena alternatywna - wylicza gość audycji. - W programie również dużo działań o charakterze edukacyjnym takich jak Międzynarodowe Czytanie czy spacery przyrodnicze wokół PKiN ze Stanisławem Łubieńskim.


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Tomasz Plata (kurator projektu Plac Defilad)

Data emisji: 25.05.2021

Godzina emisji: 10:15

aw


Czytaj także

"Prace domowe" - jak radzi sobie artysta w czasie pandemii?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 08:00
Zapraszamy na rozmowę z Maćkiem Salamonem - malarzem, pedagogiem i animatorem życia kulturalnego i współtwórcą muzycznego duetu Nagrobki, który opowie o swoim projekcie i wystawie. Artysta z przyjemności i z potrzeby utrzymania pięcioosobowej rodziny wymyślił komercyjne artystyczne przedsięwzięcie - założył firmę portretową M. Salamon.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pięć smaków w Twoim domu. Startuje nowa platforma filmowa

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 10:30
8 kwietnia w sieci rozpocznie działalność platforma Pięć Smaków w Domu. W programie premiery oraz filmy, które szczególnie mocno poruszyły widzów dotychczasowych edycji festiwalu.
rozwiń zwiń