Poetycki Igor Herbut rusza w Polskę, w trasę, której miało nie być

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 10:32
Na solowy album Igora Herbuta czekaliśmy aż 8 lat. Muzyk zaplanował krążek instrumentalny, jednak do muzyki powstały też teksty. Teraz przyszedł czas, by zaprezentować je koncertowej publiczności. 
Igor Herbut i zespół LemON podczas koncertu kończącego  Lato z Radiem 2021
Igor Herbut i zespół LemON podczas koncertu kończącego "Lato z Radiem" 2021Foto: Cezary Piwowarski/PR

Płyta Igora Herbuta "Chrust" ukazała się w kwietniu 2020 roku. Wtedy nic nie zapowiadało trasy koncertowej. Artysta zagrał dwa koncerty, we Wrocławiu i w Wieluniu, i na tym miało się zakończyć. 

Po wieluńskim i wrocławskim koncercie artysta dostał wiele wiadomości od swych fanów. To one skłoniły go do wyruszenia w trasę po całej Polsce. Artysta odwiedzi 9 miast, a koncertową podróż zacznie już 22 października. 

Damian Sikorski ocenia, że talent wokalny, technika i emocjonalne teksty, których wcale miało nie być, sprawiają, że ten album jest niezwykły, a podczas koncertowej jesieni sprawdzi się idealnie. Igor Herbut podczas koncertów pragnie wraz z muzykami zbudować pewien pokój, pewną intymność. - Będzie gitara, bas, perkusja, klawisze. Zagra moja rodzina muzyczna - mówi artysta. - Koncerty będą w trochę innym stylu, bo instrumentaliści zagrają moją muzykę, to będzie inny kolor niż LemON - dodaje.  Igor Herbut ma za sobą dwa solowe koncerty. Każdy z nich był inny. We Wrocławiu zagrał w sali koncertowej, w Wieluniu na parkingu, w plenerze, gdzie słuchało go 700 osób. - Teraz jestem bardzo ciekaw, jak to się wydarzy na tej trasie. Wydaje mi się, że mam tak świadomych słuchaczy, że nie mam się czego obawiać - podkreśla.

Igor Herbut/Igor Herbut - WDZIĘCZNOŚĆ

Album "Chrust" Igor Herbut tworzył, gdy urodził się jego syn i właśnie synowi go zadedykował. Obok tekstów artysty w jednym z utworów wybrzmiewa wiersz Leopolda Staffa. "Chrust" został nominowany do Fryderyka w kategorii muzyka poetycka. - Wiele osób zwraca uwagę na warstwę liryczną, tekstową tej płyty. Cieszy mnie to - przyznaje Igor Herbut. - Płyta miała być instrumentalna, ale to chyba dobrze, że napisały się te teksty. Cieszę się, że mogę wyjść z moim solowym projektem i tym moim sercem na dłoni - podkreśla. Artysta zdradza, że nie może się doczekać spotkania z publicznością, bo właśnie zachowanie widzów i słuchaczy jest dla niego inspirujące. - My dużo improwizujemy na scenie, a to zależy od widowni, od publiczności - dodaje. - Dla mnie koncert to forma dialogu, rozmowy. 

Album "Chrust" jest nominowany do Fryderyka w kategorii muzyki poetyckiej. 

Igor Herbut i Damian Sikorski Igor Herbut i Damian Sikorski

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski 

Data emisji: 27.09.2021

Godzina emisji: 11.42

pj

Czytaj także

Igor Herbut z płytą "Chrust": jestem we właściwym miejscu i czasie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 14:02
Po latach pracy z zespołem Lemon, złotych i platynowych płytach Igor Herbut rozpoczął solową karierę. Właśnie ukazuje się "Ro", drugi singiel zwiastujący jego solowy krążek "Chrust". - Pisząc te utwory sam miałem wrażenie, że będzie to muzyka instrumentalna - mówił wokalista i kompozytor w Czwórce. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Teraz Ja!!!". Poznajcie Wronę - artystkę, która wygrała konkurs " Wydaj płytę z Będzie Głośno!"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 09:00
- Do tej pory jestem oszołomiona i ogromnie się cieszę, że płyta, którą stworzyłam w moim pokoju w trakcie kwarantanny, niedługo będzie mogła ujrzeć światło dzienne - mówi w Czwórce Wrona. Jej solowa kariera rozpoczęła się na początku 2018 roku i doprowadziła do wygranej w 5.odsłonie Czwórkowego konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". 
rozwiń zwiń