Anna Rusowicz: jestem otwarta na to, co przyniesie mi życie

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2023 13:30
Mało kto gra dziś w Polsce big bit tak jak ona. Od debiutanckiej płyty z 2012 roku Anna Rusowicz kontynuuje tradycję tego brzmienia i robi to doskonale. Artystka pracuje teraz nad nowym krążkiem i prezentuje kolejny singiel zapowiadający wydawnictwo - piosenkę "Co się stało z naszą miłością?". 
Anna Rusowicz i Damian Sikorski w studiu czwórki.
Anna Rusowicz i Damian Sikorski w studiu czwórki.Foto: Kamil Jasieński/Czwórka
  • Anna Rusowicz ma na koncie cztery płyty oraz album nagrany jako niXes. 
  • Obecnie artystka pracuje nad nowym krążkiem, który ma być opowieścią o przemianie - Ani w Annę.
  • Piosenka "Co się stało z naszą miłością?" jest trzecim singlem zapowiadającym to wydawnictwo. 

Jaki będzie nowy album Anny Rusowicz? 

Nowy album artystki Anna Rusowicz ma być opowieścią o jej przemianie, przejściu ze świata dziewczęcego do kobiecego. - Żeby przywitać coś nowego, musimy pewne rzeczy puścić, zrobić miejsce, porządek. Ale nowa płyta będzie nie tylko podsumowaniem mojego wejścia w dorosłość, ale też siedemnastu lat mojego życia uczuciowego - opowiadała w Polskim Radiu.

"Nieuchwytne" albumy i lekkie piosenki

Pierwszym singlem zapowiadającym to wydawnictwo była piosenka "Tobie". Utwór ukazał się w dniu 40. urodzin artystki. Wtedy też Ania stała się Anną Rusowicz. - Jestem mistrzynią łączenia skrajnych rzeczy. Potrafię być łagodna jak kotek i drapieżna jak kocica, spokojna i jednocześnie bardzo niecierpliwa - opowiada artystka. - Nie pytam o zgodę, czy mogę żyć. Ja po prostu żyję.

- Potrafię pisać songi z ambitnymi tekstami, potrafię nagrywać "nieuchwytne albumy", takie jak niXes. Ale czasami mam ochotę zaśpiewać piosenkę lekką, łatwą i przyjemną. I taki właśnie jest mój najnowszy singiel - dodaje Ania Rusowicz.

Sprawdź też:

"Jestem ekspertką od miłości"

"Co się stało z naszą miłością?" to trzecia zapowiedź nowej płyty i kolejna piosenka o miłości. - Jestem ekspertką w tym temacie. Przerobiłam to uczucie na wszystkie strony i relacyjne mam to opanowane. Wiem też, że żeby zgłębić tę emocję, trzeba czasami dostać po tyłku - przyznaje gość Czwórki. - To nie chodzi o to, że od teraz będę terapeutką. Ja po prostu jestem "ludziolubem". Zawsze szukam w ludziach tego, co jest dobre, a moje pozytywne usposobienia pozwala mi pewne rzeczy traktować lekko. Wydaje mi się, że emanuję energią, dzięki której ludzie chcą ze mną rozmawiać i przebywać w moim towarzystwie.

Posłuchaj
18:58 CZWÓRKA Stacja Kultura - rusowicz 02.08.2023.mp3 Anna Rusowicz o singlu "Co się stało z naszą miłością?" (Stacja Kultura/Czwórka)

"Co się stało z naszą miłością?" jak wszystkie prezentowane od marca utwory powstał w łódzkim Tonn Studio. Tak jak poprzednie i ta piosenka została nagrana analogowo, na taśmie magnetofonowej rejestrującej wykonanie od początku do końca, bez dogrywania jakichkolwiek fragmentów, czyli na tzw. "setkę".

Anna Rusowicz - Co się stało z naszą miłością (Official Video) | Anna Rusowicz Official

W klipie do "Co się stało z naszą miłością?" artystka wcieliła się w postać uciekającej panny młodej. - Teledysk powstał dość niespodziewanie i kiedy dowiedziałam się, kogo będę grać, pomyślałam, że to znak. Że przynajmniej raz w życiu trzeba uciec sprzed ołtarza - śmieje się rozmówczyni Damiana Sikorskiego. - Przychodzi taki moment, że człowiek zdaje sobie sprawę, że życie jest tu i teraz i że innego nie będzie. Wtedy już nie liczy się lat czy miesięcy, tylko godziny, a każda minuta jest na wagę złota. Pojawia się myśl, żeby przygotować sobie listę rzeczy do zrobienia. I ja taką listę zrobiłam, doszłam do wniosku, że pewne rzeczy mi się udały, a pewnie nie. Ale idę do przodu i jestem otwarta na to, co życie mi jeszcze przyniesie. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Adam Smolarek

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 02.08.2023

Godzina emisji: 11.15

kul

Czytaj także

Robert Cichy gra polskie lata 70.: od dawna uwielbiam takie brzmienia

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2023 10:13
Właśnie ukazała się nowa płyta "Robert Cichy gra polskie lata 70.", a na krążku znalazły się m.in. utwory takich zespołów, jak: Arianie, Klan, Apokalipsa, Romuald i Roman, Kram czy En Face i Jerzy Grunwald.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Świadectwo dojrzałości. Koko die o płycie "Some of Your Pain"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2023 10:40
- Wydaje mi się, że w życiu każdego twórcy następuje moment, w którym czuję, że poziom zaufania do samego siebie i poziom umiejętności pozwalają mu robić rzeczy, z których będzie dumny nawet kilka lat po ich wydaniu. I tak jest w przypadku płyty "Some of Your Pain" - opowiada koko die. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anna Rusowicz z trzecim singlem "Co się stało z naszą miłością?" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2023 07:00
"Co się stało z naszą miłością?" to trzecia piosenka, która zapowiada nowy album Anny Trzecia w ciągu czterech miesięcy. Jesteśmy świadkami, jak szybko i sprawnie coraz bardziej Rusowicz rozprawia się z otaczającym ją światem.  
rozwiń zwiń