Patryk Pietrzak: mój brat to tajna broń nowej płyty

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2024 13:00
"Maczugi" to kolejny singiel zapowiadający nowy, solowy album Patryka Pietrzaka. - Nad płytą pracuję razem z bratem. To jest moja nowa energia i tajna broń - opowiada artysta. 
Patryk Pietrzak zadebiutował solową płytą w 2021 roku, teraz pracuje nad drugim albumem.
Patryk Pietrzak zadebiutował solową płytą w 2021 roku, teraz pracuje nad drugim albumem.Foto: dziworski _ dziękuję.uprzejmie
  • Patryk Pietrzak jest wokalistą, autorem tekstów i kompozytorem.
  • Gra w zespole Ted Nemeth, a trzy lata temu zadebiutował solową płytą "OK Boomer".
  • Teraz artysta pracuje nad nowym krążkiem.
  • Zapowiada go singiel "Maczugi”. 
  • Patryk Pietrzak jest także aktorem - wystąpił m.in. w serialach "Sexify" i "Kruk". 

Gitara z karabinu i współpraca z bratem

Pierwszą gitarę zrobił z zabawkowego karabinu, później - już na poważnie - zaczął grać w zespole Ted Nemeth. W 2021 roku Patryk Pietrzak wydał solowy album "OK Boomer”, teraz pracuje nad drugą płytą.

- "Maryś", czyli pierwszy singiel zapowiadający mój debiutancki album, padł na żyzny grunt, ale nie do końca - według mnie - został wyeksploatowany. Mogło mnie to zniechęcić, ale przetrwałem dzięki koncertom - wspomina rozmówca Damiana Sikorskiego. - Dwa lata temu wziąłem głębszy oddech i zacząłem myśleć o nowej płycie, którą robię z moim bratem w roli producenta. On proponuje rozwiązania efektowe, ja tworzę formy piosenek.

- Pracujemy w dość intymnych warunkach. Ja siedzę w swojej sypialni, on w swojej i czasami odwiedzamy się w naszych królestwach. Mój brat to moja nowa energia i tajna broń - dodaje.  

"Maczugi" - piosenka z mocnym refrenem

Pierwszym singlem promującym nowy album Patryka Pietrzaka był utwór "Więcej", teraz artysta odsłonił kolejną kartę. "Maczugi" to utwór, który przenosi słuchaczy w sentymentalną podróż do przeszłości. Historia opowiedziana w piosence mogłaby stanowić materiał na fascynujący film drogi, gdzie akcja rozgrywa się w samochodzie, nocą, w jednym z większych miast. Bohaterowie tego filmu, w symboliczny sposób, powinni odbyć podróż, podczas której mają sobie wiele do powiedzenia.

Patryk Pietrzak - Maczugi (Official Video) | Mystic Production TV

- Jestem fanem refrenu tej piosenki, choć nie chcę być posądzony o brak skromności. Niemniej jednak, skoro poczułem, że jest to coś dobrego, to jest duża szansa, że ktoś inny też odbierze to podobnie - opowiada gość Czwórki.

Kiedy Patryk Pietrzak wyda drugą płytę?

Pod względem muzycznym pierwsza solowa płyta artysty robiła wrażenie rozpiętością gatunkową - znalazły się na niej ambitny, alternatywny pop, dynamiczna muzyka rockowa i liryczne, poetyckie ballady. Nowy materiał zaprezentuje nieco inne oblicze Patryka Pietrzaka - bardziej elektroniczne, choć nadal piosenkowe.

- Mamy gotowych 20 piosenek i chciałbym wydać je na płycie, ale na razie nie wszystkie kompozycje są zamknięte, a ja nie odczuwam jeszcze potrzeby, że koniecznie wydać nowy album - wyjaśnia gość Czwórki. - Wszystko robimy sami w domu, ale miks i mastering chcemy oddać w ręce jakiegoś kreatywnego specjalisty, który nie będzie bał się zaingerować w naszą pracę. 

Posłuchaj
19:24 CZWÓRKA Stacja Kultura - patryk pietrzak 17.04.2024.mp3 Patryk Pietrzak zapowiada nową płytę i prezentuje kolejny singiel (Stacja Kultura/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 17.04.2024

Godzina emisji: 11:15

kul/wmkor

Czytaj także

Iga: jestem samoukiem, szkoliłam warsztat, grając na ulicy

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2023 13:40
Krąży po świecie, śpiewa piosenki po polsku, angielski i włosku. Można ją usłyszeć na ulicach różnych miast. Teraz Iga przywiozła swoją muzykę do Polski i nawiązała współpracę z producentem Mateuszem Hulbójem.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jesteś piękny" to ukłon w stronę człowieczeństwa. Natalia Grosiak zapowiada solowy album

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2024 13:58
Warto wsłuchać się w tekst singla "Jesteś piękny", który zapowiada solowy album Natalii Grosiak. Możliwe, że płyta ukaże się już w styczniu 2025 roku, ale artystka chce ją tworzyć niespiesznie i swobodnie. Przy pracy nad albumem wspomaga ją lessman. 
rozwiń zwiń