Ignacy i debiutancki "Central Park". Znajduję ukojenie podczas pisania piosenek

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2023 12:35
"Central Park" to debiutancki album Ignacego. Młody muzyk zabiera nas na spacer przez park, ale też przez czas swego przechodzenia z młodości w dorosłość. 
Fragment okładki singla Ignacego, zatytułowanego To co mam
Fragment okładki singla Ignacego, zatytułowanego "To co mam"Foto: materiały prasowe
  • "Central Park" to debiutancki album Ignacego. 
  • Muzyk zabiera nas na spacer przez park, ale też przez czas dorastania. 
  • Na "Central Parku" pojawiają się goście: Zalia i Paulina Przybysz. 
  • Artysta 17 listopada rusza w trasę koncertową. 

Mówi się, że debiutancka płyta to krążek, który tworzy się całe życie. Ignacy swój album zaczął pisać, gdy miał 15 lat, dziś ma 20, i właśnie wydał "Central Park". Ignacy to jedna z najjaśniej wschodzących gwiazd na firmamencie polskiej muzyki, a jego płyta i trasa koncertowa na długo zostanie w głośnikach miłośników rodzimej sceny. 

Debiutancki "Central Park"

Potrzebowałem trochę czasu, żeby wydać ten album. Zebrać odwagę i wypuścić go w świat - przyznaje Ignacy. - Nigdy nie miałem okazji być w Central Parku w Nowym Jorku, więc to, co jest na albumie to raczej fantazja o tym, jak tam jest. "Central Park" to raczej moja, bezpieczna przestrzeń w środku miasta, pełna zieleni, gdzie idę odpocząć, wziąć kilka głębszych oddechów. To też symbol mojego procesu twórczego - zawsze znajduję ukojenie podczas pisania piosenek - dodaje. 

Muzyk przyznaje, że płyta wyrosła z poszukiwania siebie, dlatego jest eklektyczna. - Naturalnie kształtowałem się przez te 5 lat, próbowałem znaleźć swój Central Park - mówi. - Bunt nastolatka też jest na tym krążku. 


Posłuchaj
57:40 2023_10_20 20_02_14_PR4_Bedzie_glosno.mp3 Ignacy opowiada o swojej debiutanckiej płycie "Central Park" (Będzie głośno/Czwórka)

 

Goście w "Central Parku" - Zalia i Paulina Przybysz

Do współpracy przy utworze "Roślinki" Ignacy zaprosił Paulinę Przybysz. - Obawiałem się, jak nasze głosy razem się połączą w piosence, ale wiedziałem, że ona potrzebuje nowych barw. Zaprosiłem Paulinę i udało się - zdradza. - Z Zalią nagrałem "Niedosyt". 

IGNACY - Roślinki feat. Paulina Przybysz/IGNACY

Pierwsze demówki, głosówki, pierwsze teksty artysta tworzył w swoim rodzinnym domu w Krośnie. - Później ten proces ewoluował. Niektóre piosenki powstały w studiu, we współpracy z producentem, od zera - mówi gość Damiana Sikorskiego. - Tak było w przypadku "Czekam na znak", chyba mojego najbardziej popularnego singla. 

Trasa koncertowa Ignacego

Pierwszy koncert z zespołem Ignacy zagrał na imprezie Next Fest w Poznaniu - porwał publiczność. Przed nim pierwsza trasa koncertowa, która rozpocznie się już 17 listopada. Na trasie muzyka są: Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Warszaw, Gdańsk, Szczecin. - Boję się, że nikt nie przyjdzie - zdradza artysta. - Ale przygotowujemy aranżacje, których nie można usłyszeć na płycie. Będą goście, dużo zieleni w scenografii. Mam nadzieję, że każdy poczuje się jak w Central Parku - zaprasza. 

IGNACY - Central Park/IGNACY


***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Ignacy (Ignacy Błażejowski)

Data emisji: 20.10.2023

Godzina emisji: 20.15

pj

Czytaj także

Sara Kordowska to zespół. Nowy album to "Matki wynalazku"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2023 12:18
Sara Kordowska cztery lata temu została laureatką konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno". Już wtedy, podczas premierowego koncertu, podkreśliła, że Sara Kordowska to zespół. Dziś powraca z drugim albumem - "Matki wynalazku". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wydaj płytę z Będzie głośno!" Czas pracy jury - czekamy na zwycięzcę!

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2023 00:01
Zakończyliśmy pierwszy etap szóstej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Wszystkie wasze zgłoszenia są już u nas. Do pracy zabiera się nasze jury. Laureata konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!" poznamy 24 listopada. 
rozwiń zwiń