Andrzej Nejman: zapraszamy latem do teatru! (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2011 15:30
Warszawski Teatr Kwadrat wpadł na pomysł ponownego wystawienia na deskach teatru sztuk, które w minionym sezonie cieszyły się największym zainteresowaniem. Każdy ma więc szansę zobaczyć m.in. Pawła Małaszyńskiego i Martę Żmudę-Trzebiatowską, w sztukach, które już dawno spadły z afisza.
Audio


Jeszcze kilka lat temu wakacje były najtrudniejszym i najbardziej spokojnym okresem dla teatrów: sceny były zamykane, a artyści udawali się na kilkutygodniowe urlopy. Na szczęście sytuacja zmienia się na korzyść...

Coraz więcej teatrów decyduje się rezygnować z wakacyjnej przerwy, umożliwiając tym samym mieszkańcom miast nadrobienie kulturalnych zaległości. Teatr Kwadrat w ramach akcji "Lato do Kwadratu" postanowił wystawić ponownie te sztuki, które w sezonie cieszyły się największą popularnością. – Uznaliśmy, że wakacje to dobry okres, by oddać warszawiakom to, co warszawskie – przyznaje Andrzej Nejman, aktor a zarazem dyrektor Teatru Kwadrat.

W ramach pierwszej odsłony akcji, widzowie mają okazję zobaczyć spektakl "Berek, czyli upiór w moherze". Od premiery spektakl cieszył się bardzo dużą popularnością, został dobrze przyjęty zarówno przez krytyków, jak i publiczność. W rolach głównych wystąpili aktorzy wielkiego formatu: Ewa Kasprzyk, Katarzyna Glinka i Paweł Małaszyński. – To jest gigantyczny hit. Niestety ze względu na inne premiery nie udało nam się wystawić go tyle razy ile chcieliśmy. Teraz się poprawiamy – zauważa Andrzej Nejman.

9 lipca rozpocznie się przerwa urlopowa. – Aktorzy musza trochę odpocząć biorąc pod uwagę, że pracuję codziennie. Praca wieczorami jest również o wiele cięższa niż praca od 9 do 17 – tłumaczy gość "Stacji Kultura". Andrzej Nejman zwraca też uwagę, że każdemu aktorowi, tak jak pracownikowi firmy, przysługuję 26 dni urlopu. – Niemożliwe jest, aby każdy członek zespołu teatralnego miał urlop w dowolnym czasie biorąc pod uwagę, że gramy na żywo – wyjaśnia.

Druga odsłona akcji rozpocznie się 16 sierpnia. Na deskach teatru będzie można zobaczyć wtedy sztukę "Kiedy Harry poznał Sally" oraz ponownie przedstawienie "Berek, czyli upiór w moherze". Bilety już w sprzedaży.

Jak podkreśla dyrektor Teatru Kwadrat, należy śpieszyć się z ich nabyciem, bo rozchodzą się jak świeże bułeczki. – Jesteśmy w szoku, że bilety tak fantastycznie się sprzedają. A jest przecież lipiec – przyznaje.

Więcej w rozmowie Kasi Dydo z Andrzejem Nejmanem.

ap

Czytaj także

Aktor, który nie poprzestaje na jednym

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 14:02
Na rynku ukazała się właśnie autorska płyta Bartosza Porczyka zatytułowana "Sprawca". Co skłoniło aktora do wyjścia z planu i nagrania albumu?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Forma" Jakuba Tolaka

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2011 20:34
Muzyk, aktor i architekt. Z uśmiechem na twarzy mówi o sobie "człowiek renesansu". Gościem "Ex Magazine" był Jakub Tolak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aktor z przypadku, fan Tomasza Karolaka z wyboru

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 13:36
– Na pewno jest on dla mnie mistrzem improwizacji. Chętnie korzystam z jego rad – przyznaje Maciej Musiał, młody aktor znany z popularnego serialu telewizyjnego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sztuka, która sama się broni

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2011 18:11
– Na każdym przedstawieniu publiczność wstaje, więc to musi być zarówno dobra sztuka, jak i dobra inscenizacja – mówi aktor Ignacy Gogolewski, który o spektaklu "Grube ryby" opowiadał w "Kontrkulturze".
rozwiń zwiń