Polacy pomogli w walce o prawa człowieka

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 13:20
Na świecie setki tysięcy ludzi cierpi z powodu nieprzestrzegania praw człowieka. W ich obronie po raz dwunasty już odbył się Maraton Pisania Listów.
Audio
  • Polacy po raz kolejny uczestniczyli w Maratonie Pisania Listów Amnesty International (Czwórka/Poranek OnLine)
List
ListFoto: Glow Images

Za całą akcją, która trwała przez 24 godziny w dniach 14-15 grudnia, stoi Stowarzyszenie Amnesty International.
- Maraton zainicjowano w Warszawie w 2001 roku, a w międzyczasie stał się największym wydarzeniem Amnesty International na świecie. W tym roku piszemy listy w ponad osiemdziesięciu krajach - mówi w "Poranku OnLine" Draginja Nadaždin, dyrektor Amnesty International w Polsce. - Oprócz Warszawy pisaliśmy listy w ponad 400 miejscach w całej Polsce. Mamy ponad 160 tysięcy listów!
Polacy, którzy zcecydowali dołączył się do maratonu pisania listów, walczą o prawa ludzi z całego świata. Inicjatywa i jej zasięg wykraczają daleko poza granice państwa.
- Listy natychmiast wysyłane są do adresatów. W części są to tzw. listy solidarności, gdy próbujemy ludziom dodać otuchy i siły do walki o swoje prawa. Natomiast główna część listów wysyłana jest do decydentów w konkretnych krajach, którzy mają wpływ na los i życie naszych bohaterów - przybliża mechanizm całej akcji Nadaždin.
Maraton Pisania Listów już się zakończył, ale Amnesty International działa oczywiście przez cały rok. O wszystkich akcjach stowarzyszenia można się dowiedzieć na jego stronie.
(ac)

Czytaj także

50 lat Amnesty International

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 13:00
- W co trzecim przypadku, którym się zajmujemy, udaje się komuś pomóc, w ten sposób, że kogoś udaje się uwolnić, albo że jest lepiej traktowany w więzieniu - mówił w Czwórce Grzegorz Żukowski, reprezentant polskiego oddziału organizacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Różczka, Seweryn, Holtz - gwiazdy zaangażowane

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2013 16:44
Magdalena Różczka, Maria Seweryn, Paulina Holtz i nie tylko - dzięki temu, że są znane mają nadzieję, że to co robią, dotrze do większej grupy odbiorców. A robią wiele – angażują się akcje charytatywne i kampanie społeczne, by pomagać tym, którzy najbardziej tego potrzebują.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Malala Yousafzai - dziewczynka, która chce zmieniać świat

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2013 15:37
- To moje prawo, by decydować, czy chcę chodzić do szkoły. Talibowie myślą, że dziewczyna nie może się rozwijać, uczyć, ale ja uważam, że ma takie prawo - mówi Malala Yousafzai, 16-letnia aktywistka, która walczy o prawa kobiet i ich dostęp do edukacji.
rozwiń zwiń