Polskie Radio
Section05
Amnesty International

Моравецкий по делу Навального: Amnesty International уже давно не защищает свободу убеждений

Премьер-министр Польши высказал мнение в соцсетях о том, что Amnesty International перестала быть организацией, отстаивающей свободу убеждений.
Zobacz więcej na temat:  Матеуш Моравецкий Алексей Навальный Amnesty International

Jan Pietrzak: straszak mowy nienawiści jest upiorną, cenzorską pałką

- Nie może być tak, że jakaś grupa społeczna narzuca całemu społeczeństwu, co jest, a co nie jest mową nienawiści. Ludzie zawsze wyrażali o sobie opinie i poglądy, które w takim gatunku jak ironia czy satyra istnieją w sposób naturalny, to część kultury - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk.
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 POLSKA Aleksiej Nawalny Rosja Jan Pietrzak Antoni Trzmiel Amnesty International

Правозащитная Россия: Граждан принуждают к голосованию по поправкам к Конституции

Также в обзоре — до заключенных не доходят посылки, полиция не борется с домашним насилим, россиянин получил статус беженца в Украине.
Zobacz więcej na temat:  права человека в РФ Россия Amnesty International Владимир Путин Правозащитная Россия

Dania: szokujący raport ws. sytuacji zgwałconych kobiet

Fatalny dla Danii pod względem sytuacji kobiet okazał się najnowszy raport Amnesty International. Z opublikowanego 4 marca dokumentu wynika, że w kraju ze stolicą w Kopenhadze jest najwyższy wskaźnik gwałtów w Europie, a policja wykazuje się obojętnością wobec skrzywdzonych kobiet. Do tego dochodzą ogromna bezkarność wobec gwałcicieli i przestarzałe przepisy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Dania kobieta Amnesty International