Janina Ochojska: "Fala Dobra" ma pomóc dzieciom w Somalii

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 14:00
Chcesz pomóc potrzebującym na święta? Daj się ponieść "Fali Dobra" - akcji Polskiej Akcji Humanitarnej i Pozytywnych Inicjatyw, w której udział wzięły Pierwsza Dama, Anna Komorowska oraz znane osobistości ze świata kultury, sztuki i mediów.
Audio
  • Janina Ochojska opowiada o płycie "Fala Dobra" (Czwórka/Poranek OnLine)
Szefowa PAH, Joanna Ochojska, zawsze znajdzie czas na dobrą lekturę
Szefowa PAH, Joanna Ochojska, zawsze znajdzie czas na dobrą lekturęFoto: Wojciech Kusiński

- Tak naprawdę pomysłodawcami tego wydawnictwa są dzieciaki z Zespołu Szkół im. Macieja Płażyńskiego w Pucku, które w ten sposób postanowiły odpowiedzieć na apel papieża Franciszka, żeby pomagać najuboższym - mówi Janina Ochojska. - Uczniowie poprosili o pomoc Polską Akcję Humanitarną i tak rozpoczęła się nasza współpraca.

Ideą nagrywania płyty "Fala Dobra" jest niesienie pomocy przez dzieci innym dzieciom. W tym roku dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dożywianie terapeutyczne najbiedniejszych dzieci i kobiet w Mogadiszu w Somalii, w ramach programu Pajacyk.

- Stolica Somalii jest jedną wielką ruiną, zatem wybór tej lokalizacji był nieprzypadkowy - tłumaczy rozmówczyni Justyny Dżbik. - Warunki, w których ludzie tam żyją, nie są już nawet ubóstwem czy nędzą. To coś znacznie gorszego, bo miasto dotknięte jest klęską głodu. PAH współfinansuje klinikę, w której przebywają dzieci na granicy śmierci głodowej. I to właśnie na ich leczenie przeznaczymy zebrane w tej odsłonie "Fali Dobra" pieniądze. Dochód ze sprzedaży czterech takich płyt umożliwi nam dożywianie jednego dziecka przez cały miesiąc.

Oprócz kolęd i pastorałek na płycie znajduje się bajka świąteczna w formie słuchowiska radiowego "O tym, jak Biszkopt uratował Święta". W nagraniach udział wzięli m.in. Anna Dymna, Maria Seweryn, Edyta Olszówka, Agata Młynarska, Jolanta Pieńkowska, Jacek Żakowski i Wojciech Malajkat.

- To jest przepiękna bajka o tym, jak Biszkopt uratował święta. Muszę przyznać, że bardzo wzruszyłam się, kiedy ją czytałam po raz pierwszy - mówi szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej. - Bo to mądra opowieść o tym, co po prostu jest dobre. A tego nam chyba w życiu codziennym bardzo brakuje.

Płytę promuje teledysk z udziałem dzieci ze szkoły w Pucku oraz znanych osobistości.
(kul)

Okładka
Okładka płyty "Fala Dobra"
Czytaj także

Joanna Rolińska rozmawia o dzieciństwie, którego już nie ma

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 12:00
"Raz, dwa, trzy, za siebie!" to zbiór rozmów o dzieciństwie. Na pytania Joanny Rolińskiej odpowiadają artyści słowa i obrazu. Z ich wspomnień wyłania się obraz dzieciństwa XX wieku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

David Bond: jestem specjalistą od marketingu Matki Natury

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 08:00
Nazywa się Bond, ale nie broni imienia Jej Królewskiej Mości tylko troszczy się o dzieciaki. Z myślą o nich stworzył projekt Wild Thing i próbuje wyrwać dzieci ze szponów nowych technologii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

AudioFeels: kolędujemy, ale nie standardowo

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 11:40
Żeby tworzyć muzykę AudioFeels nie potrzebują instrumentów, wystarczą im struny głosowe. Reprezentanci stylu "vocal play" dla swoich fanów przygotowali świąteczną niespodziankę.
rozwiń zwiń