"Pod mocnym aniołem", a prawdziwy polski alkoholizm

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 10:21
Od jutra w kinach głośny, jeszcze przed premierą, film Wojciecha Smarzowskiego "Pod Mocnym Aniołem". Z tej okazji do studia zaprosiliśmy dyrektora Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Arkadiusz Jakubik w filmie W. Smarzowskiego Pod mocnym aniołem
Arkadiusz Jakubik w filmie W. Smarzowskiego "Pod mocnym aniołem" Foto: materiały dystrybutora

Naszego gościa zapytamy m.in. o to, jakie problemy alkoholowe w Polsce trzeba rozwiązywać najczęściej. Portret polskiego picia nie tylko u Smarzowskiego na ekranie, ale też na antenie Czwórki po godz. 8.00 w rozmowie z Krzysztofem Brzózką.

Wcześniej sprawdzimy, jak otworzyć własny las. W Stanach Zjednoczonych powstał bowiem niedawno Beacon Food Forest, czyli las z warzywami. Zapytaliśmy jego twórców o pomysł na takie osobliwe przedsięwzięcie, a przy okazji zapukaliśmy do drzwi polskich Lasów Państwowych, by zapytać o analogiczne koncepcje w naszym kraju.

Powiemy również o nowoczesnym pokoleniu chwalipiętów czyli "show off", oraz o tym, czym jest skin finishing, czyli stylizowanie skóry. W "Poranku OnLine" usłyszycie wywiad z Julesem Heptonstallem, brytyjskim stylistą, który w czymś takim się specjalizuje.

Ciekawe wieści w Czwórce od godz. 6.00 do godz. 9.00, w piątek, 17 stycznia, poleca Justyna Dżbik!

Czytaj także

Zwierzęta, które podróżują na drugi koniec świata, by znaleźć dom

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 14:38
Niebawem do Polski aż z Antwerpii sprowadzone zostaną dwa osobniki okapi. - Te zwierzęta są marzeniem wielu dyrektorów ogrodów zoologicznych, bo rozmnażają się bardzo rzadko - mówi Radosław Ratajszczak z wrocławskiego zoo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak karać pijanych kierowców?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 16:40
Pijani kierowcy - jak ich skutecznie karać? Czy przyzwolenie społeczne w Polsce w temacie osób kierujących pod wpływem jest większe niż w innych krajach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Aksamit: jeśli jesteś w życiu ogarnięty, na ulicy też sobie poradzisz

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 12:00
Co jedzą i piją bezdomni? Gdzie śpią? Jak dbają o swoją higienę? Jaki mają stosunek do życia? Czy żebrząc można zarobić więcej niż pracując? Na te pytania postanowił odpowiedzieć aktor, Paweł Aksamit, w realizacji Projekt Bezdomny.
rozwiń zwiń