Wybierz staż w firmach najbogatszych Polaków i ucz się od najlepszych!

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2014 11:30
Marzy Ci się miejsce na liście najbogatszych Polaków, ale kompletnie nie wiesz, jak się do tego zabrać? Może warto zacząć od stażu u tych, którzy pierwszy milion od dawna mają już na koncie?
Audio
  • Jak dostać się na staż u najbogatszych Polaków? (Czwórka/Poranek OnLine)
Nowe przepisy o spółkach mają być bardziej przyjazne dla przedsiębiorców.
Nowe przepisy o spółkach mają być bardziej przyjazne dla przedsiębiorców. Foto: Glow Images/East News

Grupa biznesmenów z Polskiej Rady Biznesu postanowiła wyjść naprzeciw młodym i proponuje staże w swoich firmach. Praktyki są płatne, trwają minimum 2 miesiące i zdarzają się przypadki, iż stażyści zostają zatrudnieni na etacie.

Oferta adresowana jest do studentów trzeciego albo czwartego roku, którzy swoje studia traktują jak pasję. - Ludzie po studiach mają trudności z dostaniem pracy, a procent wykształconych, lecz bezrobotnych absolwentów ciągle rośnie - mówi prezes PRB, Zbigniew Niemczycki. - Nasza propozycja ma pomóc uzyskać doświadczenie i praktykę, a ci, którzy zdecydują się poświęcić na to wakacje, na starcie stworzą sobie lepsze warunki. I jeszcze jedna ważna rzecz: nie oferujemy stażystom parzenia kawy i noszenia listów, bo każda z współpracujących z nami firm przygotowuje bardzo dokładny program, indywidualnie dostosowany do każdego studenta.

Lista najbardziej wpływowych nazwisk i firm jest długa. Znajdują się na niej m.in. Jacek Chwedoruk z Rothschild Bank, Cezary Stypułkowski, jeden najbardziej cenionych bankierów, dziś prezes mBanku, miliarder Jerzy Starak, właściciel Polpharmy, Zbigniew Jakubas, inwestor giełdowy oraz Marian Owerko, założyciel giełdowej firmy Bakalland, bezwzględny inwestor znany z telewizyjnego show w biznesowego Dragon's Den. Są też tak znane postaci jak Jan Kulczyk (Kulczyk Investments), czy Zbigniew Niemczycki i Curtis International.

Żeby dostać się na staż w jednej z wymienionych firm, trzeba przejść przez naprawdę gęste sito rekrutacyjne, bo miejsc jest tylko 50.

- Warto się postarać, bo taki staż często daje możliwość zaistnienia na rynku pracy - uważa Zbigniew Żurek, wiceprezes Business Centre Club. - Z doświadczenia wiem, jakie wrażenie na pracodawcach robi informacja "pracowałem u Kulczyka". Po prostu, jeśli możesz uczyć się, ucz się od najlepszych.

(kul / ac)

Czytaj także

"Student jest dziś produktem kultury masowej"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 15:36
W Polsce rusza rok akademicki. Tym samym, jak co roku, pojawia się pytanie: czy studia wciąż są niezbędne, by zaistnieć na rynku pracy? - Oprócz umiejętności, powinny uczyć postaw, które pomogą młodym ludziom poradzić sobie w zawodowym życiu - mówi Piotr Müller, przewodniczący Parlamentu Studentów RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbardziej niewdzięczna praca na świecie

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 12:21
Jak to jest być konsultantem telefonicznym albo sprzedawcą w sklepie - dowiemy się już w czwartkowe popołudnie w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz być jak detektyw Rutkowski? Teraz będzie łatwiej

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 13:00
Właśnie wchodzą w życie zmiany dotyczące sześciu zawodów, m.in. taksówkarzy, pilotów wycieczek i prawników. Osobom, chcącym znaleźć zatrudnienie w tych profesjach, będzie teraz łatwiej.
rozwiń zwiń