Wsiądź do pociągu byle jakiego i daj się porwać kolei

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 11:20
Polacy najgorzej w całej Unii Europejskiej oceniają działalność kolei państwowych - wynika z raportu Komisji Europejskiej. 9 marca znów nas czeka korekta rozkładu jazdy. Można jednak odnieść wrażenie, że w kolei przyszła kolej na dużo bardziej radykalne reformy i zmiany.
Audio
  • PKP oczami pasażerów - sonda (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Jak działała kolej w dwudziestoleciu międzywojennym? (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Międzynarodowy bilet kolejowy pozwoli Ci zwiedzić Europę (Czwórka/Poranek OnLine)
Wsiądź do pociągu byle jakiego i daj się porwać kolei
Foto: Glow Images/East News

Jest nieco czyściej, ale co z tego skoro nadal jest ograniczony dostęp do informacji, a pociągi w dalszym ciągu spóźniają się - twierdzą ci, którzy wzięli udział w ankiecie. Gdyby ktoś jednak osobiście chciał przekonać się, jaki poziom usług oferują polskie koleje, powinnien skorzystać z PKP, "wsiąść do pociągu byle jakiego" i ruszyć w podróż... po Europie.

- Bezpośrednim pociągiem dotrzemy do naszych najbliższych sąsiadów, czyli do Niemiec, Czech, Austrii, Rosji i na Ukrainę, Białoruś, a także na Litwę - mówi Beata Czenerajda z zespołu prasowego PKP Intercity. - Sprzedajemy też bilety na pociągi jeżdżące po Belgii czy Włoszech.

Oczywiście w dobie konkurencyjnych przewoźników i tanich biletów lotniczych pojawia się pytanie - czy podróż koleją jeszcze się opłaca?

Okazuje się, że można znaleźć dla siebie korzystne oferty. - Najpopularniejsze, SparDay i SparNight, to pule biletów, w których ceny zaczynają się od 19 euro - tłumaczy rozmówczyni Błażeja Prośniewskiego. - Jeśli zaś planujemy podróż z wyprzedzeniem możemy w niezłej cenie spędzić weekend w Amsterdamie, w Berlinie czy w Kolonii.

Promocje na zakup biletów dotyczą tylko kierunków zachodnich. Jednak ci, którzy udają się na wschód, także nie powinni mieć powodów do narzekań. - Umożliwiamy tańsze podróżowanie w grupie. Dajemy też zniżki na zakup biletów tam i z powrotem - wymienia przedstawiciela zespołu prasowego PKP Intercity. - Polecamy też usługę InterRail, czyli międzynarodowy bilet kolejowy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak podróżować koleją po Europie posłuchaj naszych wskazówek. Znajdziesz je w nagraniu audycji "Poranek OnLine".

(kul/pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najpiękniejsze dworce kolejowe także znajdują się w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2013 12:45
Z założenia powinny być wizytówką miast, jednak w ostatnich latach przeważnie odstraszały. Postanowiliśmy sprawdzić gdzie w Polsce znajdują się najpiękniejsze dworce kolejowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czesi śmieją się ze swojej historii, ale szanują prawo"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 11:10
To jedno ze spostrzeżeń Marka Pernala - historyka, dyplomaty, byłego ambasadora w Republice Czeskiej oraz autora niezwykłego przewodnika "Praga. Miasto magiczne. Spacerownik historyczny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Justyna Dżbik: radio jest fajne, bo ciągle się zmienia

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 12:00
Czwórki można słuchać, można ją oglądać. Jest interaktywna. I taka też jest przyszłość radia.
rozwiń zwiń