X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Masz terapeutę? Nie wstydź się tego!

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 12:00
Są tacy, którzy obniżenie nastroju oraz brak motywacji do działania tłumaczą zwykłym lenistwem. Ale stany depresyjne nie są zwykłym "widzimisię". To zaburzenia, które należy leczyć i na pewno nie należy się tego wstydzić - apelują inicjatorki akcji "Mam Terapeutę".
Audio
  • "Mam Terapeutę" to inicjatywa, która ma przekonać Polaków o tym, że korzystanie z osiągnięć psychoterapii nie jest niczym złym - rozmowa z autorkami akcji (Czwórka/Poranek OnLine)
Z badań wynika, że coraz więcej uczniów i studentów cierpi na depresję i stany lękowe.
Z badań wynika, że coraz więcej uczniów i studentów cierpi na depresję i stany lękowe.Foto: Glow Images/East News

- W założeniu nasz projekt miał służyć walce ze stygmatyzacją osób korzystających z pomocy psychoterapeutów - tłumaczą pomysłodawczynie akcji. - Chciałyśmy namówić ludzi, żeby na specjalnie w tym celu stworzoną stronę wrzucali swoje zdjęcia z karteczką "mam terapeutę" i krótkim opisem, jak terapia odmieniła ich życie.

"Mam Terapeutę" to inicjatywa Naukowego Koła Psychoterapii, które działa przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Inspiracją do jej powstania była amerykańska wersja akcji "I Have a Therapist" zorganizowana przez fundację Charidy.

- Zauważyłyśmy, że w naszym społeczeństwie jest nikłe rozróżnienie pomiędzy psychologiem, psychoterapeutą i psychiatrą - tłumaczą członkinie koła. - Postanowiłyśmy coś z tym zrobić. Wyjaśnić, jakie są nurty w psychoterapii, pokazać, gdzie można szukać pomocy. A przede wszystkim uświadomić innym, że w korzystaniu z porad psychoterapeuty naprawdę nie ma nic złego.

Czytaj także: Depresja od smutku różni się wszystkim <<<

W tej chwili na stronie jest już ponad 60 zdjęć oraz prawie 8 tysięcy śledzących nasz fanpage. - W większych miastach, jak Warszawa czy Kraków, ludzie przyznający się do tego, że chodzą do terapeuty może nie są już skazani na wykluczenie społeczne, ale w mniejszych miejscowościach ta stygmatyzacja jest zauważalna - tłumaczy Monika Cejmer, studentka IV roku psychologii ogólnej. - Poza tym pojawiają się zarzuty, że w dzisiejszych czasach psychoterapia jest po prostu modna. Tymczasem właściwie poprowadzona terapia jest czymś, co naprawdę potrafi odmienić bieg rzeczy. I warto pamiętać, że wizyta u psychoterapeuty nie oznacza bycia osobą głęboką zaburzoną psychicznie. Jest raczej wyrazem siły woli, która skłania na nas ku zmianie na lepsze. A tego nie należy się wstydzić.

Zwłaszcza, że problem zaburzeń psychicznych dotyka coraz więcej ludzi - w tym także uczniów i studentów. Z badań wynika, że gwałtownie rośnie liczba osób młodych, które cierpią na depresje, nerwice i fobie społeczne.

(kul/pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Możesz uzdrowić swoje życie. Tylko jak?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 07:10
Wasz ulubiony trener osobisty, Miłosz Brzeziński, tym razem podpowie jak wpłynąć na własne życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy są roszczeniowi. Może słusznie?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 17:20
Państwo dla obywateli, a nie tylko obywatele dla państwa. Z najnowszego sondażu POLPAN wynika, że od naszego kraju oczekujemy, że będzie zaspokajać nasze potrzeby. Czy w ogóle powinniśmy na to liczyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twoja zmiana - opowiedz nam o życiu w wolnej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 12:00
W 25. rocznicę wolnych wyborów Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia uruchamia projekt "Moja zmiana - zaczęło się 4 czerwca". - Chcemy zebrać wspomnienia z transformacji, która diametralnie zmieniła nasze życie - mówią pomysłodawczynie przedsięwzięcia. - Chodzi nam o drobne migawki z przeszłości, które składają się na obraz przemian w Polsce po 1989 roku.
rozwiń zwiń