Ifi Ude pomoże mamom-imigrantkom

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2014 16:23
Rusza projekt "Jestem mamą w Polsce", którego celem jest wsparcie cudzoziemek, które są albo zostaną matkami i żyjąc w naszym kraju natrafiają na liczne problemy. Jego ambasadorką została piosenkarka Ifi Ude.
Audio
  • Ifi Ude została ambasadorką akcji "Jestem mamą w Polsce" (Czwórka/Poranek OnLine)
Ifi Ude
Ifi UdeFoto: Tomasz Adamowicz

Osoby uczestniczące w akcji podczas szkół rodzenia i spotkań dla młodych matek będą oswajać imigrantki ze zmianami, z jakimi wiąże się macierzyństwo, ale także służyć radą i informacją. Będzie to wszechstronne wsparcie, niezwykle istotne w tak ważnym okresie. - Akcja bardzo zainteresowała mnie od samego początku, bo uważam, że jest niezwykle pozytywna i potrzebna. Stwierdziłam, że będę dobrym łącznikiem między imigrantkami, kobietami które przybywają do Polski w ciąży, albo tutaj w nią zachodzą, oraz polskimi instytucjami - wytłumaczyła w Czwórce swoją rolę w projekcie Ifi Ude - mieszkająca w Polsce wokalistka nigeryjskiego pochodzenia.
Jak wyjaśniła Karolina Czerwińska, jedna z organizatorek akcji, jest ona adresowana do wszsytkich cudzoziemek mieszkających w Polsce, ale głównie do tych, które nie są uchodźczyniami i przybyły do naszego kraju spoza Unii Europejskiej. To ograniczenia wynika ze źródła finansowania projektu, który ma na celu ułatwienie wielu trudnych i często nieprzyjemnych dla uchodźców chwil związanych z okresem ciąży i wychowywania pociechy.
ZOBACZ TEŻ: Koncert Ifi Ude w Czwórce

Jedną z barier, na które napotykają, jest często brak znajomości języka polskiego i właśnie tutaj z pomocą przychodzi akcja. - Wiem od wielu koleżanek, że to jest bardzo ważne. One mają wspaniałych partnerów, którzy ich wspomagają przez cały czas, ale przecież nie wszystkie kobiety mogą na to liczyć. Dla imigrantów dużym problemem w Polsce jest administracja, biurokracja w polskich szpitalach i pomoc w tym zakresie jest ogromnie istotna - zaznaczyła piosenkarka w "Poranku OnLine".
Więcej o akcji "Jestem mamą w Polsce" - w zapisie audycji.
ac

Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Migranta: Złote Wachlarze dla zwolenników migracji

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 11:00
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Migranta. Z tej okazji osoby i instytucje, które w szczególny sposób przyczyniły się do wspierania integracji migrantów w Polsce po raz pierwszy w historii zostaną nagrodzone Złotymi Wachlarzami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Możesz uzdrowić swoje życie. Tylko jak?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 07:10
Wasz ulubiony trener osobisty, Miłosz Brzeziński, tym razem podpowie jak wpłynąć na własne życie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niepełnosprawny jest pełnoprawny. Także na rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 11:50
- Chcemy wspólnie z rządem stworzyć nową ustawę dotyczącą zatrudniania osób niepełnosprawnych, bo w starej jest dużo braków - tłumaczy Monika Tokarska z Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, inicjatora cyklu seminariów, które odbywają się w różnych miastach Polski.
rozwiń zwiń