Przepowiadanie przyszłości. Jak znaleźć dobrego tarocistę?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 11:00
Stawianie kart Tarota, wróżenie z dłoni, szklanej kuli czy fusów - przepowiadać przyszłość można przy pomocy wielu technik. Jak znaleźć wróżbitę, który powie nam prawdę? I czy w ogóle warto zaczynać zabawę z ezoteryką?
Audio
  • Czy Tarota należy się bać? (Czwórka/Poranek OnLine)
Przepowiadanie przyszłości. Jak znaleźć dobrego tarocistę?
Foto: Glow Images/East News

Wielu ludzi ma obawy przed wróżeniem. Przede wszystkim boją się usłyszeć, że czeka ich coś złego, albo myślą, że "opęta ich" potem jakaś negatywna energia.

- Tarota nie trzeba się bać. To jest takie samo narzędzie jak wiertarka, skalpel, czy nożyczki. Należy jednak bacznie przyjrzeć się człowiekowi, który to narzędzie trzyma w rękach -przestrzega Lena Tall, tarocistka-intuicjonistka. - Przy pomocy kart Tarota może on nam zrobić poważną krzywdę, podobnie, jak przy pomocy skalpela. Sugestia jest bowiem przemożną siłą, a ludzie bardzo łatwo jej ulegają.

Nie wszyscy wróżbici przepowiadają jednak złe losy. Niektórzy nie chcą tego robić, inni „umawiają się” z Tarotem. - Każdy tarocista, indywidualnie, może nadać swoim kartom konkretne znaczenie. Jeśli nie chce, może więc w ogóle nie mieć w asortymencie kart, oznaczających śmierć.

Czytaj także: Wiara w przesądy ułatwia nam zrozumieć świat<<<

Okazuje się, że nie każdemu można wróżyć. - Ta praca polega na przepływie energii - opowiada Tall. - Bywa, że energie osoby pytającej i wróżącej nie są ze soboą "kompatybilne". Wtedy ich przepływ po prostu będzie zablokowany.

Jaka metoda wróżenia jest najskuteczniejsza? Gdzie udać się, by poznać swoją przyszłość i czy każdy może wróżyć sobie we własnym domu? Po odpowiedzi na te pytania zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z audycji "Poranek OnLine".

bc/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka energia poranek
Czytaj także

"Planeta Energii" czyli z nauką za pan brat

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 11:30
- W młodości nikt nie był w stanie mnie przekonać, że uczenie się ma sens - mówi dr Tomasz Rożek, dziennikarz naukowy, który dziś jest ambasadorem konkursu "Planeta Energii", skierowanego do uczniów szkół podstawowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dom w zgodzie z naturą

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 15:00
Już za 7 lat wszystkie powstające w Polsce budynki będą musiały być ekologiczne. Takie domy można jednak budować już dziś, korzystając z dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Żeń-szeń, imbir, zielona herbata - naturalne "dopalacze", które poprawiają nastrój

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2014 12:00
Zamiast sztucznych produktów i tajemniczo nazywanych substancji, lepiej sięgnąć po naturalne środki pobudzające. Matka natura nie zapomniała o nas i w tej kwestii. Gdzie szukać takich wspomagaczy?
rozwiń zwiń