Niecik: jeżdżę stuningowanym samochodem

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 11:00
- Jeżdżę samochodem, który jest po części stuningowany. Lubię świecidełka w samochodzie. Mam 18-calowe, bardzo fajne felgi chromowane, które zakładam na lato. To jedyne i nietypowe felgi, które w całym województwie mam tylko ja - chwali się Tomasz "Niecik" Niecikowski, gwiazda disco polo.
Audio
  • Gość Czwórki, Tomek Ferdek, rozmawia o swoim samodzielnie zbudowanym aucie (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Patryk Mikiciuk opowiada o tym, jak wyglądał tuning za dawnych lat (Czwórka/Poranek OnLine)
  • "Dziś nie ma problemu, żeby kupić elementy do samochodu" - mówi Patryk Mikiciuk (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Patryk Mikiciuk tłumaczy, czym jest "wiejski tuning" (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Sonda: czy według panów, samochód przyciąga uwagę płci pięknej? (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Sonda: czy według kobiet, zwracają one uwagę na auta mężczyzn? (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Niecik jeździ stuningowanym samochodem (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Według Niecika, na przystojnego mężczyznę, kobiety "polecą" nawet, jeśli będzie jeździł "maluchem" (Czwórka/Poranek OnLine)
Tomasz Niecik Niecikowski
Tomasz "Niecik" NiecikowskiFoto: fot. Wojciech Kusiński

Według dziennikarza Patryka Mikiciuka, "wiejski tuning" to taki, w którym samochody są obudowane spojlerami, lub mają lotki na tylnej klapie auta. Dodaje, że jest to kierunek, w którym nie należy iść. Jednakże, jeśli tak wygląda auto marzeń posiadacza, to opinia publiczna nie powinna go interesować. - Samochody są przecież po to, żeby przede wszystkim, sprawiały frajdę właścicielowi - mówi Mikiciuk.

Czytaj także Radiowy tuning w samochodzie <<<

Tomek Ferdek zajmuje się nie tylko tuningiem, ale przede wszystkim budowaniem samochodów. Osiem lat temu postanowił zbudować swoje własne, małe auto. - Przyjąłem, że to będzie kit car - mówi gość Czwórki. - Z reguły takie zestawy łatwo się składa. A jeżeli ktoś już wczesniej "dłubał" przy samochodzie, to nie będzie miał najmniejszego problemu.

Zobacz więcej Testy samochodów w Czwórce <<<

Ten typ samochodów wywodzi się z Wielkiej Brytanii z końca XIX wieku. Thomas Hyler White opracował model pojazdu, który był sprzedawany w zestawach do samodzielnego montażu.

W audycji rozmawialiśmy o pasji Tomka Ferdka do motoryzacji oraz o historii kit carów. Ponadto Patryk Mikiciuk oraz Niecik podzielili się swoimi uwagami na temat samochodowych tuningów. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania materiałów z audycji "Poranek OnLine".

bc/kd

Czytaj także

Jak przygotować samochód do zimy?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 18:21
To wbrew pozorom wcale nie jest błahy problem. Nawet opony zimowe w Polsce zmienia się dużo później niż na całym świecie. Zdaniem gościa Czwórki, czekanie na śnieg, to duży błąd.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ekoskutery zawładną miastem?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2012 18:52
Producenci prześcigają się w tworzeniu hybrydowych silników, elektrycznych samochodów. Przyszedł czas na skutery! Przesiadamy się więc na tańsze w użytkowaniu jednoślady. Tylko czy naprawdę można na nich zaoszczędzić?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Leszek Kuzaj: trwa samochodowy wyścig zbrojeń

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 15:39
- Amortyzatory samochodów wyczynowych z roku 2006, tak się mają do tych współczesnych, jak nowe komputery do tych z roku 2006 – mówił w Czwórce utytułowany rajdowiec.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Oldtimer" znaczy doświadczony

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2013 13:09
Czasami słowa, których na co dzień używamy mają inne znaczenie u nas i inne w kraju, z którego pochodzą. O zawiłościach językowych w Czwórce opowiada z wdziękiem Veronica Joy.
rozwiń zwiń