Jak Skiba walczył z matematyką?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 11:50
Co zmalowali, gdy byli mali? Sprawdziliśmy, jak polskie gwiazdy wspominają szkolne lata - m.in. Renata Dancewicz i Krzysztof Skiba Skibiński.
Audio
  • Zbigniew Hołdys w szkole czuł się nie na miejscu (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Krzysztof Skiba Skibiński opowiada jak sabotował lekcje matematyki (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Czy Renata Dancewicz chodziła na wagary? (Czwórka/Poranek OnLine)
Piotr Skiba Skibiński
Piotr Skiba SkibińskiFoto: PR/W. Kusiński

Kiedy spędza się czas w szkolnych murach to wcale nie jest to takie zabawne. Ale z perspektywy czasu, wspominając uczniowskie wybryki, można się szczerze pośmiać.

Czytaj także: Kolejowe opowieści Skiby Skibińskiego >>>

- Byłem typowym klasowym śmieszkiem. I szybko zdałem sobie sprawę, że jak robię psikusy nauczycielom, to zdobywam sympatię kolegów z ławki - opowiada Skiba. - Moim popisowym numerem było jedzenie kredy na lekcji matematyki. Wtedy, w czasach PRL, to był towar deficytowy. Była więc duża szansa, że jak pochłonę jeden czy dwa kawałki, zapas się wyczerpie i nie będzie czym pisać. A wtedy z rozwiązywania zadań przy tablicy były nici. Zawsze tłumaczyłem się niedoborami wapnia w organizmie, ale rodzice szybko zweryfikowali to kłamstwo.

Nieco inaczej na szkolne lata patrzy Zbigniew Hołdys. - Prawda jest taka, że ja się w szkole nie mieściłem - wspomina artysta. - Zaczęło się to w podstawówce i trwało przez całą edukację. Nie było to kwestią tupetu, nie czułem się najmądrzejszy na świecie. Bardziej chodziło o to, że czułem się nieprzystosowany. Nie nadający się do wtłoczenia w ramy.

Zobacz: Patrycja Kazadi zachwyca się Polską >>>

A jaką uczennicą była aktorka Renata Dancewicz? Dowiesz się słuchając nagrań z "Poranka OnLine".

(kul/pj)

Czytaj także

Radek Kotarski: warto iść na studia

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 13:00
Radek Kotarski jest twórcą słynnego kanału popularnonaukowego "Polimaty” w serwisie Youtube.com. Jego profil obserwuje ponad 281 tysięcy subskrybentów. Vloger w swoich filmach nie skupia się na jednej dziedzinie i porusza rozmaite tematy. W studiu Czwórki rozmawialiśmy z autorem "Polimatów” o systemie edukacji w polskich szkołach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karolina Gilon ma tatuaże i głowę pełną marzeń

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 11:30
Jest modelką alternatywną i aktorką nieprofesjonalną. Zadebiutowała w serialu telewizyjnym "Miłość na bogato", ale Karolina Gilon chce od życia znacznie więcej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pudzian: żyję dla siebie

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 15:50
Skrywana przyjemność, to jest coś, co kochamy robić, jednak z różnych powodów się do tego nie przyznajemy. Na antenie Czwórki polskie gwiazdy zdradziły nam swoje małe sekrety.
rozwiń zwiń