Radek Kotarski: warto iść na studia

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 13:00
Radek Kotarski jest twórcą słynnego kanału popularnonaukowego "Polimaty” w serwisie Youtube.com. Jego profil obserwuje ponad 281 tysięcy subskrybentów. Vloger w swoich filmach nie skupia się na jednej dziedzinie i porusza rozmaite tematy. W studiu Czwórki rozmawialiśmy z autorem "Polimatów” o systemie edukacji w polskich szkołach.
Audio
  • Radek Kotarski mówi o swoim kanale filmowym "Polimaty" oraz o edukacji w polskich szkołach (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Kulisy pracy pań z dziekanatu (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Co łączy rynek pracy, a ukończone kierunki studiów (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Sonda: Czy zmienilibyście kierunek swoich studiów gdybyście mogli cofnąć czas? (Czwórka/Poranek OnLine)
Radek Kotarski
Radek KotarskiFoto: Archiwum gościa/www.facebook.com/KotarskiR

Zapytaliśmy Radka Kotarskiego, co by zmienił w polskim szkolnictwie, gdyby był ministrem edukacji. Według prowadzącego "Polimaty", najsłabszą zmianą w historii systemów edukacji było wprowadzenie gimnazjów. Vloger twierdzi, że w ciągu tych trzech lat szkoły uczniowie mają darmowe wakacje i przestają czuć istotę nauki. - Biorąc pod uwagę efekty tej reformy, wydaje mi się, że to jest rzecz, którą bym zmienił - mówi.

Czytaj także: Studia wieczorowe na wymarciu<<<

Gość Czwórki uważa, że pomimo ukończenia studiów nie możemy mieć gwarancji znalezienia pracy w wyuczonym fachu. - Istnieją zawody, które są bardzo istotne z punktu widzenia studiów. Trudno zostać prawnikiem, lekarzem czy architektem bez ukończenia odpowiednich kierunków szkoły wyższej. Natomiast, kto powiedział, że po skończeniu kulturoznawstwa będziemy kulturoznawcami - dodaje vloger.

W rozmowie zapytaliśmy także gościa, czy według niego warto iść na studia oraz rozmawialiśmy o jego Youtube'owym kanale "Polimaty". W audycji dowiedzieliśmy się również, co łączy rynek pracy z kierunkami studiów oraz pracownice dziakanatu zdradziły nam kulisy swojej pracy. Zapraszamy do wysłuchania nagrań z audycji "Poranek OnLine".

bc/pj

Czytaj także

GlamPaula: internet daje mi swobodę

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 12:00
Paula Perczyńska jest twórczynią kanału modowego na Youtubie "GlamPaulaTV". Jej konto obserwuje 32 tysiące subskrybentów. Jak sama twierdzi, czasem są dni, kiedy nagrywa prawie wszystko i dzieli się tym ze swoimi widzami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jessica Mercedes: nie chciałam nudnej pracy

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 13:22
Jest jedną z najpopularniejszych w Polsce blogerek modowych, a jej wskazówkami inspirują się tysiące młodych dziewczyn. Jessica Mercedes to najlepszy przykład, że warto w życiu podążać za pasją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulturystyka może być kobieca

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 10:00
Wydaje się, że dyscyplina sportowa jaką jest kulturystyka, została zdominowana przez mężczyzn. Okazuje się jednak, iż płeć piękna też potrafi ciężko pracować na siłowni, aby wyrzeźbić mięśnie ciała i poddać się ocenie jury.
rozwiń zwiń