Dzień "po włosku" i mistrzostwa w dirt jumpingu

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2010 11:30
W "Poranku" 26 sierpnia donosiliśmy ponadto o bydgoskim tramwaju wodnym i o wędkarskiej etykiecie.
Audio

- "Słonecznik 2" to nazwa statku napędzanego energią słoneczną, który na początku sierpnia dołączył do flotylli bydgoskich tramwajów wodnych. W pochmurny dzień może pływać nawet do 6 godzin bez przerwy! Wykonany jest z materiałów niepalnych, atestowanych i spełniających dyrektywy unijne. Na swój pokład zabiera 28 pasażerów i dwóch członków załogi. W "Poranku" poznawaliśmy walory tego ekologicznego
środka transportu;

- Człowiek do życia potrzebuje czegoś więcej niż tylko energii słonecznej. Wielu z nas swój dzień rozpoczyna od kawy i… śniadania :) A jak wygląda dzień przeciętnego Włocha? Jakie czynności wykonuje rano, co śpiewa pod prysznicem, co czyta, kiedy chodzi na lunch a kiedy na aperitif? O tym w "Poranku" opowiadał nasz zaprzyjaźniony Włoch
Sebastiano Giorgi;

- Prawdopodobnie Włosi rzadko wstają skoro świt i wybierają się na ryby; polscy wędkarze za to – jak najbardziej! By nie narazić się na mandat, należy mieć przy sobie kartę wędkarską i zezwolenie na wędkowanie w danym miejscu. W "Poranku" dyrektor biura Polskiego Związku Wędkarskiego w Rzeszowie Adam Kowalik informował, jak zdobyć niezbędne uprawnienia i jakie są kary za łamanie przepisów.

- Podczas zawodów dirtowych respektowanie przepisów jest jak najbardziej wymagane. Już 28-29 sierpnia w Milanówku pod Warszawą odbędzie się VII edycja oficjalnych Mistrzostw Polski w Dirt Jumpingu. Po raz pierwszy zawody będą trwały dwa dni. O różnicy pomiędzy BMX a MTB, zaplanowanych atrakcjach (skocznie ziemne, skatepark) i warunkach uczestnictwa opowiadał w "Poranku" gość Michał Jasiński - organizator imprezy.

ap

Czytaj także

Puszka z muzyką i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2010 15:39
Debiutancka płyta warszawskiego hiphopowego duetu Streetworkerz ukazała się w wyjątkowo oryginalnej formie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polskie sierpnie" w streetartowej oprawie

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2010 14:46
Już 28 sierpnia w Parku Praskim odbędzie się "Ulica Bitwy Warszawskiej – Bitwa Ulicy Warszawskiej". To projekt artystyczno-społeczny z historią w tle. Tematem przewodnim imprezy są pamiętne "sierpnie" z 1920, 1939, 1944 i 1980 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biografia Kubicy sprzed 4 lat

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2010 09:11
Stare i Nowe Książki Sportowe - "Kubica" autorstwa Andrzeja Martynkina.
rozwiń zwiń