Sport dla zdrowia - wystarczy 3x30 minut

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 11:19
- Według najnowszych badań regularnie rusza się tylko 12% Polaków. Spędzamy bardzo dużo czasu przed telewizorem i Internetem, mówiąc, że nie mamy czasu na sport – mówi gość Czwórki.
Audio

Do uprawiania sportu ma zachęcić kampania "Siła odruchu", która ruszyła z inicjatywy Ministerstwa Sportu. – Chcemy przekazać, aby ruszać się trzy razy w tygodniu po 30 minut. Wystarczy szybki spacer z kilkoma przysiadami, z rozciągnięciem, nornic walking, bieganie, rower – wymienia Magdalena Jeziorowska, koordynator kampanii.

Nawet niewielka ilość regularnego ruchu może poprawić nasze zdrowie i samopoczucie. – Z naszych badań wynika, że 30% z nas nie uprawia sportu, ponieważ źle się czuje. To błędne koło. Jeśli każdy Polak ćwiczyłby oglądając telewizję, bylibyśmy najbardziej wysportowanym narodem na świecie – podkreśla gość Czwórki.

- Jeżeli już zacznie się ćwiczyć, jeśli zrobimy pierwszy krok, później będzie nam to przychodziło coraz łatwiej. Nasze hasło "Siła odruchu" mówi, że jest to siła, która płynie od ruchu, ale też dzięki czemuś co robimy odruchowo, automatycznie –wyjaśnia Jeziorowska.

Ambasadorami kampanii są Paulina Holzt, Bartłomiej Topa oraz Przemysław Saleta. – Pan Przemek przeszedł operację, oddał jedną nerkę swojej córce. Nadal ćwiczy, nadal się rusza i propaguje sport. Jeśli po takiej operacji można, to może większość z nas – zaznacza koordynator kampanii.pg

Czytaj także

Taniec na rurze rzeźbi sylwetkę

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2011 08:00
Podczas treningów pracują wszystkie partie mięśniowe, polepsza się także koordynacja i elastyczność ciała – tłumaczy trenerka tańca na rurze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przeleć się zimą. Po bieżni

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2010 19:53
Jesteśmy w okresie, gdy biesiady kuszą, a pogoda zniechęca do wychodzenia na zewnątrz. Co zrobić, by całkiem nie zrezygnować z wysiłku fizycznego?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nartorolki dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2011 20:23
Spragniony sportów zimowych w czasie, gdy nie pada śnieg? Podejmij wyzwanie jazdy na nartorolkach.
rozwiń zwiń