X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poznaj style dawnego wojowania na "Archelogii wojny"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2011 21:00
Uniwersytet Warszawski wyszedł na przeciw oczekiwaniom miłośników wiedzy na temat sztuki wojennej sprzed wielu wieków.
Audio

Już w lutym 2012 roku rozpoczynają się w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego roczne studia podyplomowe zatytułowane "Archeologia wojny. Wojna w Europie barbarzyńskiej i Śródziemnomorzu od prehistorii do średniowiecza".

- Zainteresowanie tą problematyką jest rosnące, czego dowodem są powstające jak grzyby po deszczu grupu odtwórstwa historycznego. Mamy polskich Rzymian, Średniowiecznych Wojów, mamy polskich Wikingów oni wszyscy potrzebują  podbudowy naukowej - mówił w Czwórce Bartosz Kontny z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Zajęcia poprowadzą czołowi polscy naukowcy specjalizujący się w zakresie uzbrojenia począwszy od epoki kamienia, aż po późne średniowiecze.

- Studia będą poświęcone temu, co archeolodzy znajdują w ziemi, na tej podstawie próbujemy rekonstruować sposoby walki, uzbrojenie, symbolikę z tą bronią związaną, a także to, jak to się zmieniało przez wszystkie te lata - opowiadał gość "Poranka" Czwórki.

Studia są adresowane do osób posiadających stopień magistra, licencjata lub inżyniera trwają rok i obejmują 150 godzin wykładów i zajęć praktycznych, na które złożą się m.in. pokazy konserwacji bronii.

Rekrutacja rozpoczęła się 1 grudnia 2011 roku i potrwa do 30 stycznia 2012.

Więcej na temat nowego kierunku studiów w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

(bch)

Zobacz więcej na temat: boks Europa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niż demograficzny - jak radzą sobie uczelnie?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2011 16:20
Większość polskich uczelni kończy właśnie rekrutację na studia. Kontynuują ją te, które co roku mają problem z przyciągnięciem maturzystów w swoje mury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Modne kierunki studiów kuszą maturzystów

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2011 00:45
Prawo, psychologia, anglistyka i budownictwo to najbardziej oblegane w tym roku kierunki studiów - czytamy w "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Są jeszcze miejsca na uczelniach publicznych

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2011 07:28
Ponad tysiąc wolnych miejsc jest na stołecznych uczelniach publicznych dla osób, które chcą podjąć studia dzienne. Dodatkowa rekrutacja potrwa do połowy września.
rozwiń zwiń