Czy porządek w pokoju oznacza, że jestem nudny?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 18:00
Czwórkowy ekspert od ludzkiej duszy, Miłosz Brzeziński przeanalizował zależność między wnętrzami naszych domów, a wnętrzami nas samych.
Audio
  • Miłosz Brzeziński: wnętrze mieszkania jako odbicie ludzkiego wnętrza

W sierpniowym numerze magazynu "Focus" ukazał się artykuł "Odczytać wnętrze z wnętrza", w którym opisano badania poświęcone próbom odczytania charakteru ludzi na podstawie ich mieszkań. Amerykańscy naukowcy doszli do wniosku, że introwertycy mają skłonność do porządku, a ekstrawertycy do bałaganu. Zdaniem naszego eksperta, Miłosza Brzezińskiego trudno poważnie traktować takie "rewelacje". - Wygląd naszego domu jest efektem wielu złożonych czynników, m.in. tego z kim poprzestajemy - opowiadał gość Justyny Dżbik.

Jednocześnie Brzeziński zwracał uwagę na kilka związków między miejscem naszego życia, a samopoczuciem: - Bałaganiarze pocieszają się tym, że porządek w mieszkaniu, jest efektem naszej wewnętrznej pustki, tymczasem porządkowanie mieszkania, niezależnie od naszych pobudek, w prosty sposób podnosi naszą samoocenę. Działa to na zasadzie, że skoro sprzątam, to muszę być tam jakoś w środku poukładany - wyjaśniał. Kluczowe jest zachowanie zdrowej równowagi i w przypadku ludzi żyjących w związkach, własnego tertorium

Zdaniem trenera osobistego, żyjąc z inną osobą pod wspólnym dachem, ważne jest by mieć swój kącik, miejsce w którym będziemy mogli powiesić plakat ulubionego zespołu, czy urządzić je po swojemu. Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

bch

 

Czytaj także

Więzienie za rower

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2012 10:00
Każdy wie, że po alkoholu nie powinno się prowadzić roweru, ale mało kto się do tego stosuje. Gdy zatrzyma nas patrol policji sprawa od razu trafia do sądu. Już 5 tysięcy pijanych rowerzystów odbywa karę więzienia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dawcy organów" chcą zmienić wizerunek

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 21:00
- Chcemy uświadomić wszystkim, jak fajni ludzie jeżdżą na motocyklach - mówił w Czwórce Piotr Zelt, który wspólnie z Krzysztofem Rzepeckim opowiedział o akcji „Ja motocyklista”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poległ, gdy chciał dać na tacę

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2012 17:30
- Postanowiłem wypróbować inne formy płatności – mówił w Czwórce analityk finansowy, Michał Kisiel, który sprawdził, czy w Polsce da się żyć bez gotówki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Powstanie Warszawskie – Pamiętamy!

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 11:15
W 68. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na antenie Czwórki będziemy poruszali tematy związane z wydarzeniami historycznymi z 1 sierpnia 1944 roku i sposobami na ich upamiętnienie.
rozwiń zwiń