Jessie Ware: szczęśliwi tworzą smutne piosenki

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 12:11
Brytyjska wokalistka znana m.in. z przeboju "Wildest Moments", przyznała w rozmowie z Czwórką, że teksty, które pisze do swoich piosenek, nie do końca są zgodne z prawdą.
Audio

Nagranie debiutanckiego albumu zabrało jej rok. Nad produkcją czuwał Dave Okumu. - Napisaliśmy całą płytę i zrobiliśmy parę próbnych nagrań - wspomina wokalistka w wywiadzie z Czwórką. - Potem wszystko poszło naprawdę bardzo szybko.

"Devotion" ujrzała światło dzienne 20 sierpnia. Ware przyznała, że pisanie tekstów do utworów było dla niej czymś zupełnie nowym. - Dopiero poznawałam proces pisania piosenek, wszystkiego musiałam się nauczyć od podstaw - mówi artystka.

Mimo wszystko teksty, które śpiewa, są bardzo osobiste. - Można się z nich dowiedzieć, że jestem romantyczką, marzycielką - mówi artystka. - Słuchaczom może się wydawać, że mają do czynienia z kimś smutnym, ale tak naprawdę to jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem.

Wokalistka przyznaje, że nie wie, dlaczego jej płyta ma taki przewrotny wydźwięk. – Tak wyszło – mówi Ware. – Słyszałam jednak, że najszczęśliwsi ludzie tworzą najsmutniejsze piosenki. Coś w tym jest...

Dowiedz się więcej o muzyce i planach na przyszłość Jassie Ware, słuchając wywiadu Eweliny Grygiel z artystką w "Poranku OnLine".

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka ewelina grygiel

Czytaj także

Byłam fanką Whitney Houston na dobre i na złe

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2012 14:45
Hania Stach (wokalistka): To dzięki niej zaczęłam traktować muzykę i śpiewanie poważnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doda: jak Joanna d’Arc walczę o wolność słowa

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 09:00
- Nie obrażam się, gdy katolicy mówią, że kośćmi dinozaurów diabeł sprawdza naszą wiarę - mówiła w Czwórce artystka, która w Strasburgu będzie walczyć z wyrokiem polskiego sądu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kari Amirian: w pracy kieruję się metodą "małych kroków"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2012 09:00
Zimą ubiegłego roku wydała płytę, która zdaniem wielu pozostawiła w tyle wszystkie inne podmioty artystyczne na polskim rynku. Nie zdecydowała się jednak na głośną promocję. Woli wychodzić z cienia małymi kroczkami.
rozwiń zwiń