Polskie Radio
Section05
discovery

Szef Warner Bros. Discovery, właściciela TVN, chwali uczciwość stacji. Pominął nagonkę na Jana Pawła II

David Zaslav, szef Warner Bros. Discovery, amerykańskiej firmy będącej właścicielem TVN-u, z zachwytem komentował "uczciwość dziennikarską" podległej mu polskiej stacji telewizyjnej. Takie wypowiedzi mogą zaskakiwać w kontekście ostatnich oburzających publikacji na temat Jana Pawła II.
Zobacz więcej na temat:  TVN Jan Paweł II bronimy Jana Pawła II POLSKA polityka media

"Wyrażamy głębokie zaniepokojenie". Europosłowie PiS wysłali list do Warner Bros. Discovery ws. działań TVN

Delegacja Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim wysłała list "wyrażający głębokie zaniepokojenie" do Warner Bros. Discovery. Chodzi o głośną sprawę pozwu, który złożyła Grupa TVN przeciwko portalowi Niezalezna.pl. i redaktorowi naczelnemu "Gazety Polskiej" Tomaszowi Sakiewiczowi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Parlament Europejski TVN wolność prasy wolność słowa PiS Gazeta Polska Tomasz Sakiewicz

"Nikt nikomu nie zamierza zamykać ust". Wiceszef MSZ o ustawie medialnej

Wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk na konferencji prasowej w Poznaniu pytany o nowelizację ustawy medialnej powiedział, że "nikt nikomu nie zamierza zamykać ust". Dodał, że zostanie wydane oświadczenie, w którym będą tłumaczyć naszym partnerom, że ta zmiana w żaden sposób nie jest skierowana przeciw jednemu podmiotowi i że jej celem nie jest ograniczanie wolności wypowiedzi. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka ustawa medialna media TVN Ministerstwo Spraw Zagranicznych USA

Terlecki uspokaja: ustawa medialna nie jest wymierzona w żadną stację telewizyjną

Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że ustawa medialna nie jest wymierzona w żadną stację telewizyjną. Jak podkreśla wicemarszałek, przepisy mają na celu ochronę polskiego rynku medialnego przed napływem kapitału z krajów niedemokratycznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka ustawa medialna Ryszard Terlecki Prawo i Sprawiedliwość media TVN

Discovery to największy amerykański inwestor w Polsce? Raport ekspertów mówi inaczej

W kontekście ustawy medialnej pojawiają się głosy, że TVN - którego właścicielem jest Discovery - to największa inwestycja amerykańska w Polsce i planowana nowelizacja może zaszkodzić relacjom na linii Warszawa-Waszyngton. Zestawienie przygotowane przez Amerykańską Izbę Handlową w Polsce i KPMG pokazuje jednak, że Discovery nie zajmuje czołowych pozycji wśród amerykańskich biznesów w naszym kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka ustawa medialna TVN media USA Stany Zjednoczone firma inwestycje GOSPODARKA

"Nie mogą istnieć święte krowy, które prawa nie przestrzegają". Gawron o sytuacji wokół koncesji dla TVN24

- Zgadzam się z opinią ekspertów, że właściciel stacji TVN stara się obchodzić przepisy obowiązujące nie tylko w Polsce, ale i na całym obszarze Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Gawron z PiS. Gościem audycji był też Artur Dziambor z Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Polska w Unii Europejskiej KRRiT TVN ustawa medialna prawo polityka

Discovery przeniesie swoje europejskie centrum do Polski?

Brytyjski dziennik "Guardian" pisze, że amerykański koncern medialny Discovery zastanawia się nad tym, by po Brexicie przenieść swoje europejskie centrum operacyjne z Londynu do Polski lub Holandii. Będzie to zależało od tego, czy uda się wynegocjować porozumienie, zezwalające medialnemu gigantowi, tak jak dotychczas, nadawanie telewizji dla całej Europy bezpośrednio z Wielkiej Brytanii.
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Brexit