X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cyfryzacja – to wiele zmieni na radiowym rynku

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 09:30
Programy cyfrowe mogą zapewnić słuchaczom lepszą jakość odbieranego dźwięku, a nadawcom – możliwość rozszerzenia oferty programowej. – Chcielibyśmy rozpocząć nadawanie cyfrowe jeszcze w tym roku, nawet w pięciu aglomeracjach na terenie całego kraju – mówił w "Poranku OnLine" dyrektor Czwórki, Krzysztof Łuszczewski.
Audio
  • Rozmowa z dyrektorem Czwórki, Krzysztofem Łuszczewskim
Dyrektor Czwórki Krzysztof Łuszczewski
Dyrektor Czwórki Krzysztof ŁuszczewskiFoto: Czwórka

Cyfryzacja to jedno z wyzwań, które stoją przed Polskim Radiem. Dla Czwórki, zdaniem Krzysztofa Łuszczewskiego, dyrektora Programu Czwartego Polskiego Radia, a także Pełnomocnika Zarządu Polskiego Radia ds. Cyfryzacji, to szansa m.in. na to, by pokryć zasięgiem całą Polskę. – Żyjemy w świecie cyfrowym – tłumaczy gość "Poranka OnLine". –Trudno wyobrazić sobie, że radio będzie "analogową wyspą".

Tymczasem spośród programów Polskiego Radia, w pełni pokrywają kraj tylko Jedynka i Trójka. – Zaś Program Drugi i Czwarty nie mają tego pokrycia – mówi Krzysztof Łuszczewski. – Obecnie funkcjonująca technologia analogowa nam na to nie pozwala.

Zdaniem gościa "Poranka OnLine" cyfryzacja Programu Czwartego Polskiego Radia to cel długofalowy, nie doraźny. – Jedną z zalet nadawania materiału w technologii cyfrowej jest to, że jest ona tańsze od analogowej – tłumaczy Łuszczewski. – W perspektywie wieloletniej będzie to opłacalne.

Dla słuchaczy także sporo może się zmienić, bo cyfryzacja Polskiego Radia oznacza możliwość powiększenia oferty programowej. Poza tym programy cyfrowe to przede wszystkim lepsza jakość dźwięku. – Będzie można nadawać znacznie większą liczbę programów niż dotychczas – przekonuje Krzysztof Łuszczewski. – Wiadomo jednak, że pod względem komercyjnym takie rozwiązanie zburzy panujący obecnie porządek na rynku radiowym w Polsce.

Rozpoczęcie procesu cyfryzacji Czwórki najprawdopodobniej rozpocznie się jeszcze w tym roku, choć uwarunkowane jest ono wieloma czynnikami. Jakimi? Dowiedz się więcej, m.in. o szczegółach technicznych zmian, jakie nas czekają, a także o tym, co jest niezbędne, by cyfryzacja Polskiego Radia mogła zostać pomyslnie przeprowadzona. Posłuchaj nagrania całej rozmowy z Krzysztofem Łuszczewskim z "Poranka OnLine" , bądź obejrzyj nagranie wideo ze studia Czwórki.

 

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwsza pomoc w Czwórce - naucz się ratować ludzkie życie

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 16:41
Od poniedziałku do piątku w Czwórce pokazujemy wam, jak ratować ludzkie życie. Tym razem będziemy pomagać osobie, która właśnie zemdlała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka zaprasza na sobotnie koncerty

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 10:00
Za nami występy m.in. Jamala, Lao Che, Acid Drinkers, Kamila Bednarka, My Riot, Happysad, Kazika Na Żywo, Grubsona z ekipą i składu Luxtorpeda. W nowym "sezonie koncertowym" Czwórki czas na... Pablopavo i Praczasa. Zapraszamy już 22 czerwca!
rozwiń zwiń