Monika Jaruzelska: "Towarzyszka panienka" to opowieść o różnych kolorach życia

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 10:13
- Pisaniu "Towarzyszki panienki" towarzyszyły różne emocje, bo też na tę książkę składają się puzzle wyciągnięte z mojego życia - przyznaje Monika Jaruzelska. Autorka programu "Bez maski", blogerka, stylistka i córka generała Wojciecha Jaruzelskiego spotkała się w Czwórce z Justyną Dżbik.
Audio
  • Wywiad z Moniką Jaruzelską (Poranek OnLine/Czwórka)
Monika Jaruzelska
Monika Jaruzelska

Zaledwie kilka dni po premierze "Towarzyszka panienka" stała się bestsellerem, w niektórych księgarniach trwają na nią zapisy, a wydawnictwo już przygotowuje dodruk.

 - W trakcie pracy nad książką najwięcej radości sprawiało mi pisanie rozdziałów dotyczących najwcześniejszego dzieciństwa, które spędzałam w górach, w Kościelisku - opowiada gość Justyny Dżbik. - Zaprzyjaźniłam się z małymi góralami, miałam "tajny" chrzest oraz operację wyrostka. Po prostu lata szczenięce, do których wraca się z przyjemnością. W ten sposób uświadomiłam sobie, że im dalej jestem od swojego dzieciństwa, tym staje mi się ono bliższe.

Jak pisze wydawca: "autobiograficzna opowieść Moniki Jaruzelskiej to pełna ironii oraz dowcipu opowieść o dorastaniu u boku sławnego ojca". Okazuje się, że niełatwo być córką generała. Zarówno, gdy się jest nieśmiałą nastolatką, jak też dojrzałą kobietą, idącą przez życie z "gorącym" nazwiskiem.

 - W przeciwieństwie do niektórych dzieci polityków, które utyskują nad swoim pochodzeniem, ja nie jestem hipokrytką i nie będę narzekać. Oczywiście, życie z takim nazwiskiem bywa trudne, ale podkreślam, że użyłam słowa "bywa", a nie "jest" - mówi Monika Jaruzelska. - Już na studiach pracowałam na to, by to było moje nazwisko, a nie mojego ojca. Chciałam mu nadać własną tożsamość i zdobyć pozycję zawodową, a nie funkcjonować jako "córeczka tatusia". Mam nadzieję, że z perspektywy czasu widać, że mi się to choć w części udało.

Oprócz wspomnień z dzieciństwa w "Poranku OnLine" nie zabrakło także modowych tematów. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się dlaczego Monika Jaruzelska najbardziej lubi wojskową zieleń i co kojarzy jej się z kolorem czerwonym posłuchaj nagrania z audycji, które jest dołączone do artykułu.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka moda wspomnienie
Czytaj także

Jedzenie na kółkach podbija Polskę

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 10:00
Jedzenie z foodtracków w Nowym Jorku nikogo nie dziwi. Powoli ta moda przychodzi też do Polski. Bardzo dobrze wpisuje się w nasz dzisiejszy styl życia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Narodził się nowy model łowcy okazji: zimny i bezwzględny

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 11:00
Smart shopperzy na zakupach bawią się równie dobrze jak uczestnicy paintballowej bitwy. Namierzają cel, nie dają wywieść się w pole i łowią "ofiarę", najczęściej w sieci. Poznaj zasady sprytnego kupowania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magda Bozan: z Afryki wróciłam z 30 mamami

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2013 09:00
Dzięki niej afrykańskie kobiety nauczyły się jak rozkręcić własny biznes i zaistnieć w modowym świecie. Oczywiście nie chodzi tutaj o wielkie krawiectwo i znane marki, tylko o domową manufakturę i małe sklepy, z których towar powoli wchodzi na europejskie rynki. Po powrocie z Tanzanii Magda Bozan odwiedziła Czwórkę.
rozwiń zwiń