Jedzenie na kółkach podbija Polskę

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 10:00
Jedzenie z foodtracków w Nowym Jorku nikogo nie dziwi. Powoli ta moda przychodzi też do Polski. Bardzo dobrze wpisuje się w nasz dzisiejszy styl życia.
Audio

Przy biurowcach czy w miejscach, gdzie toczy się nocne życie coraz częściej można spotkać mobilne restauracje. Hot-dogi, hamburgery czy naleśniki - nie wymagają sztućców i restauracyjnego bon tonu. Jemy na ulicy, za pomocą rąk i w ten sposób idziemy w ślady naszych zachodnich sąsiadów.

- W Stanach Zjednoczonych, szczególnie w Nowym Jorku, można spotkać wózek hot-dogowy na każdym rogu - mówi Krzysztof Kudanowski z New York Hot-dog. - Nasz styl życia jest bardzo zabiegany i bardzo szybki - dodaje.
W Nowym Jorku jeździ 1800 foodtracków, a ich śladami organizowane są specjalne wycieczki. Na ulicy spotykamy nie tylko samochody z  hot-dogami, ale też z chińskimi przekąskami, sushi, greckimi słodyczami, a nawet z pierogami. Od pewnego czasu, takie miejsca można spotkać także w polskich miastach.
- To odmiana od typowego zestawu obiadowego. Dobre mamy jedzenie. Jedyny problem jest w tym, by nas znaleźć - mówi Michał Szeklewski Soul Food Bus.

Street-food odchodzi od mrożonych zapiekanek podgrzewanych w mikrofalówce. Warszawski rynek podbijają świeże burger. Więcej o street-foodzie dowiesz się słuchając materiału Błażeja Prośniewskiego z załączonej audycji "Poranek OnLine"

(pj)

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chcesz być zdrowy? Jedz śniadania!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 08:00
Ten posiłek pomaga doładować baterie na cały dzień. - Rano powinniśmy zjadać nawet jedną trzecią tego, co pochłaniamy przez cały dzień - podkreśla Urszula Mijakoska, diet coach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budzik już budzi!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 13:04
Po kilku latach starań Budzik wreszcie działa. Aktorka Ewa Błaszczyk dopięła swego i wraz z ludźmi dobrej wolej Centrum Zdrowia Dziecka otworzyła klinikę dla dzieci w śpiączce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Humanistów już nam nie potrzeba

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 10:30
Szkoły zawodowe przeżywają renesans. Już nie patrzy się na nie krzywym okiem, tym bardziej, że rynek pracy potrzebuje specjalistów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Remigiusz Grzela i kobiety, które "wygrały swoje życie"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 12:12
Książka "Wolne" to 12 portretów, czyli 12 rozmów z kobietami, które wygrały metaforyczną walkę o życie. – Uwolniły się od czegoś trudnego, co je ograniczało, na przykład od konwenansów – mówi autor, Remigiusz Grzela w Czwórce.
rozwiń zwiń