Krzysztof Hołowczyc: z Dakarem jest jak z kobietą

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2013 15:14
Znakomity polski rajdowiec samochodem jeździ od dziecka. W Czwórce opowiada jak zaczęła się jego pasja.
Audio
  • Krzysztof Hołowczyc opowiada o swojej pasji i miłości do rajdu Dakara (Poranek OnLine/Czwórka)
Krzysztof Hołowczyc
Krzysztof HołowczycFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Krzysztof Hołowczyc to jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowych. Na swoim koncie ma kilka startów w Dakarze i innych trudnych rajdach. Ewelina Grygiel spotkała się z nim przy okazji premiery jego najnowszej książki "Jada z Hołkiem. ABC kierowcy".
- Swoją przygodę z samochodem zaczynałem nie do końca poprawnie - przyznaje rajdowiec. - Miałem wielką chęć jeżdżenia i podbierałem tacie samochód z garażu, już w podstawówce. Tym samochodem jeździliśmy z kolegami coraz dalej, nawet na szkolne boisko, gdzie kręciliśmy bączki - opowiada. - To były piękne czasy - dodaje.
Sportowa kariera Krzysztofa Hołowczyca zaczęła się od wielkiej miłości do rywalizacji. Zawsze marzył, że będzie wielkim sportowcem. Był lekkoatletą, grał w siatkówkę. Jednak zwyciężyła miłość do samochodów. - Zawsze samochodem jechałem odrobinę za szybko, za mocno - mówi Krzysztof Hołowczyc. - Wiele cech decyduje o byciu kierowcą rajdowym. Potrzeba na pewno wiele pokory, trzeba umieć przegrywać, trzeba mieć fantastyczną szybkość, ale to się raczej zdobywa w młodym wieku - opowiada.
Rajdowiec ma już na swoim koncie kilka startów w rajdzie Dakar, wciąż marzy o wygranej. - Z rajdem Dakar jest jak z kobietą: potrafisz ją kochać i nienawidzieć jednocześnie. To jest rajd wyjątkowy i niesamowity. Ten rajd odbywa się na granicy życia i śmierci - przyznaje w rozmowie z Czwórkową reporterką.
Jakie sportowe plany ma Krzysztof Hołowczyc na najbliższy czas i jak zapowiada się dla niego ten rok, dowiesz się, słuchając załączonej rozmowy z "Poranka OnLine".

(pj)

Czytaj także

Typy polskich kierowców. Sprawdź, do której grupy należysz

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 18:40
Władczy, pobłażliwy, postępowy i agresywny - to cztery rodzaje mężczyzn, których spotkać można na polskich drogach. A ty, do której grupy się zaliczasz?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bezterminowe prawo jazdy przejdzie do historii?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013 18:00
Po nowelizacji przepisów z początku 2013 roku, świeżo upieczeni kierowcy, którzy dokument otrzymali po 18 stycznia, nie dostają bezterminowych uprawnień do kierowania pojazdami, a dokument o ważności określonej na 15 lat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj" - kampania, która może uratować ci życie

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 09:58
W Opolu autobus wjechał w bok lokomotywy na przejeździe kolejowym, na którym stał znak "Stop". – Takie informacje kolejny raz mrożą krew w żyłach – mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik Polskich Linii Kolejowych. – To oznacza, że kampanie, takie jak „Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj”, są potrzebne.
rozwiń zwiń