Kobiety dla Narodu kochają ojczyznę i dzieci nienarodzone

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 13:50
Mówią o nich prawicowe feministki, one same wolą określenie patriotki. Kobiety dla Narodu mają wyraźnie określone poglądy: kochają ojczyznę, chronią życie i rodzinę oraz promują szacunek do kobiet.
Audio
  • Kim są i czym się zajmują Kobiety dla Narodu (Poranek OnLine/Czwórka)
Kobiety dla Narodu kochają ojczyznę i dzieci nienarodzone
Foto: Glow Images/East News

 - Kobiety dla Narodu jest to organizacja stosunkowo świeża - opowiada Joanna Cudna. - Stowarzyszenie narodziło się pod koniec ubiegłego roku z potrzeby przełamania głosu feministek, które określają się głosem wszystkich kobiet.Tymczasem wiele z nas się nie zgadza z ich poglądami ani z ich metodami działań.
Członkinie organizacji chcą propagować patriotyzm, edukację historyczną, aktywizację obywatelską kobiet, działania na rzecz rodziny oraz walkę ze stereotypem, że kobieta konserwatywna musi siedzieć w domu: - Naszym celem nie jest to, by zamknąć kobietę w kuchni tylko żeby nakłonić ją do samorealizacji - wyjaśnia rozmówczyni Martyny Ogonek. - A przecież realizować można się na wiele sposobów, także wychowując dzieci.

Kobiety dla Narodu są przeciwne aborcji, małżeństwom jednopłciowym i polityce multi-kulti. To pierwsza nacjonalistyczna organizacja tylko dla kobiet w Polsce; na świecie działają m. in. Christian Women Against Femen czy Jobbik na Węgrzech.

kul

Czytaj także

Restrykcyjna polityka antynarkotykowa? "I tak bierzemy coraz więcej"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 10:30
Po marihuanę sięga więcej Polaków niż Holendrów - wynika z Europejskiego Raportu Narkotykowego. Eksperci alarmują, że przynajmniej raz w życiu tego narkotyku używało w Polsce ok. 24 proc. 15-16-latków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego warto adoptować starsze psy? "Ich miłość jest niesamowita"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 13:00
Miłośnicy czworonogów przekonują, że adopcja nawet siedmio-, bądź dziesięcioletniego psa może się powieść. – W kochających domach te psy przechodzą prawdziwą metamorfozę – mówią eksperci. – Dajmy im szansę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Narkotyki? Poprawczak? "Bardzo trudno się wyrwać, ale to możliwe"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 15:00
Zaczyna się od wagarów, alkoholu, wybicia szyby, popchnięcia kolegi. Potem jest tylko gorzej. – Zdałem sobie sprawę, że jest źle, gdy już trafiłem do zakładu i było za późno – mówi w Czwórce Bartosz Kaja, wychowanek poprawczaka. Jak powrócić na tzw. jasną stronę mocy? Często bez wsparcia się nie uda.
rozwiń zwiń