Wychowawca na koloniach - zawód wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 14:03
Niektórzy mają wakacje i leniuchują, dla innych rozpoczyna się czas pracy i dużej odpowiedzialności za dzieci. Kolonijni wychowawcy ruszyli do pracy.
Audio
  • Zawód na lato: wychowawca kolonijny - materiał Kasi Węsierskiej (Poranek OnLine/Czwórka)
Wychowawca na koloniach - zawód wyzwanie
Foto: Bev Sykes/Wikimedia Commons

A praca wychowawcy na koloniach wcale nie jest łatwa, trzeba mieć oczy dookoła głowy i uwagę skupioną na gromadce dzieci przez 24 godziny na dobę. Jeśli ktoś ma ukończony kurs pedagogiczny, jest nauczycielem może zostać kierownikiem kolonii - wtedy odpowiedzialność jest jeszcze większa.
- Kolonie dla dzieci to są ogromne przeżycia. To coś niesamowitego, świetna forma sprawdzenia funkcjonowania w innym środowisku - mówi Kasia Załuska, wychowawczyni kolonijna. - Uczestnicy kolonii pamiętają najczęściej kolonijny chrzest i zielone noce.

Dziś wychowawca musi się wykazać dużą kreatywnością. Kierownicy i wychowawcy już nie zgadzają się by ich podopieczni mazali siebie nawzajem i ośrodek pastą do zębów. W zamian proponują inne formy zabawy: dzieci mogą nie spać, uczestniczyć w nocnych spacerach wokół jeziora czy wycieczce do pobliskiego zamku.

Niemałym  wyzwaniem dla pomysłowosci wychowawców jest też kolonijny chrzest i kolonijne miłości podopiecznych.
(pj)

Czytaj także

Myślisz, że jesteś dobrym rodzicem? Nie wiesz wszystkiego...

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 09:00
Okazuje się, że wiedza, którą zdobyłeś, czytając sterty książek, może nie wystarczyć, by wychować dziecko właściwie. – Ze społecznego punktu widzenia jednak wychowanie kolejnego pokolenia, które wykorzysta swój ludzki potencjał, powinno być najważniejszym zadaniem - mówią goście Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dorota Zawadzka: dajesz dziecku klapsa, bo jesteś bezsilny

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 10:02
- Reagujemy, gdy na ulicy mężczyzna bije kobietę, gdy rodzic bije dziecko zwykle odwracamy głowę - mówi Dorota Zawadzka i zachęca do reagowania, również w takich sytuacjach, bo przecież klaps to też bicie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rodzice zapominają, że to zabawa wychowuje dziecko

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 10:00
Najładniejsze, najmądrzejsze, biegle włada trzema językami i ma ciekawe hobby - który rodzic nie chciałby mieć takiego dziecka. Niestety nie zawsze kończy się na "chceniu" i czasami rodzice przelewają niespełnione ambicje na swoje potomstwo.
rozwiń zwiń