Pastelowe sufity dla CZD

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 13:28
Pacjenci Centrum Zdrowia Dziecka wymagają szczególnej opieki. By umilić im czas w pooperacyjnych salach, wywołać choć mały uśmiech na ich twarzach postanowiono przeprowadzić "Operację Sufit".
Audio
  • O "Operacji sufit" w Centrum Zdrowia Dziecka opowiadają Joanna Komolko i Jan Okulicz-Kozaryn (Poranek OnLine/Czwórka)
Przed remontem w mieszkaniu komunalnym należy wszystko ustalić z właścicielem
Przed remontem w mieszkaniu komunalnym należy wszystko ustalić z właścicielemFoto: Glow Images/East News

"Operacja sufit" to konkurs, na który wciąż można nasyłać swoje prace (do 10 lipca), który mogłyby się znaleźć na sufitach sal pooperacyjnych dla dzieci. Do wymalowania jest 12 pomieszczeń.

- Niestety sufit to jest ta pierwsza rzecz, która dziecko widzi po operacji, oprócz lekarzy i pielęgniarek - mówi Joanna Komolka, rzecznik prasowy Centrum Zdrowia Dziecka. - Pacjenci CZD to szczególna grupa, trzeba ich trochę zabawić, odprężyć po zabiegu. Czasem trudno jest wytłumaczyć, że po operacji mały podopieczny musi się źle czuć - dodaje. - Chcieliśmy te momenty pooperacyjne uprzyjemnić, na ile się da.

Centrum Zdrowia Dziecka to nie jest nowy szpital, dlatego wiele jest tu sal do wyremontowania i odnowienia. Na początek "Operacji Sufit" objęto dwanaście sal, a już przyszło ponad 100 prac do konkursu. - To musi być praca delikatna, miękka, pastelowe barwy - mówi Jan Okulicz-Kozaryn, z serwisu millionyou. - Obszar pracy nie może zajmować całej powierzchni sufitu, by nie był to element dominujący - dodaje.
Prace do konkursu może nadesłac każdy, kto czuje w sobie potencjał twórczy i talent, a nadesłane projekty oceni jury składające się z najlepszych polskich ilustratorów i grafików.

(pj)

Zobacz więcej na temat: centrum zdrowia dziecka Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Graffiti - piękne murale kontra ordynarne bazgroły

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 14:43
Dla jednych graffiti to sposób na wyrażanie siebie i symbol naszych czasów, zdaniem innych – takie bazgroły tylko paskudzą osiedlowe elewacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budzik już budzi!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 13:04
Po kilku latach starań Budzik wreszcie działa. Aktorka Ewa Błaszczyk dopięła swego i wraz z ludźmi dobrej wolej Centrum Zdrowia Dziecka otworzyła klinikę dla dzieci w śpiączce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spełniona nadzieja Ewy Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 12:00
- Ten problem przez lata formalnie nie istniał, ale niszczył życie tym, których dotknął, teraz w końcu udało nam się nim "zaopiekować” – opowiadała w Dwójce Ewa Błaszczyk, pomysłodawczyni kliniki "Budzik".
rozwiń zwiń