Polskie Radio
Section05
centrum zdrowia dziecka

Nowa karetka i modernizacja gabinetów zabiegowych w Centrum Zdrowia Dziecka. Dar Fundacji Orlen

Ponad 2,3 mln zł przekaże Fundacja Orlen Instytutowi "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka". Środki będą przeznaczone m.in. na karetkę oraz dwa specjalistyczne samochody przystosowane do transportu preparatów żywieniowych. Środki pozwolą również na przebudowę wjazdu dla karetek i modernizację gabinetów zabiegowych w izbie przyjęć.
Zobacz więcej na temat:  Orlen GOSPODARKA POLSKA centrum zdrowia dziecka dofinansowanie

Akty prawne dot. chorób rzadkich. Premier: Rada Ministrów wkrótce je przyjmie

- Centrum Zdrowia Dziecka to właściwe miejsce, by podziękować wszystkim, którzy leczą choroby rzadkie i są zaangażowani w długoletnie konsultacje zadań związanych z planem dla chorób rzadkich. Wkrótce odpowiednie dokumenty i akty prawne przyjmie Rada Ministrów - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki choroby rzadkie centrum zdrowia dziecka społeczeństwo

Jerzy Owsiak odwiedził Centrum Zdrowia Dziecka, gdy w sali były dzieci. Placówka odpowiada

"Ze względu na sytuację epidemiczną przy dziecku może przebywać jeden rodzic/opiekun bez objawów infekcji" - tak Katarzyna Gardzińska z Centrum Zdrowia Dziecka odpowiedziała portalowi PolskieRadio24.pl na pytanie o wizytę Jerzego Owsiaka w placówce. Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych szefa WOŚP widać jednak, że w sali, w której przybywał, były obecne dzieci. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Jerzy Owsiak koronawirus centrum zdrowia dziecka

Dziecięcy szpital przyszłości

W Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie przeprowadzono wiele wywiadów z pracownikami, pacjentami i opiekunami,  aby poznać największe ograniczenia i bolączki obecnego systemu ochrony zdrowia małego pacjenta. Wynikiem tego było powstanie Raportu Klubu Innowatorów Dziecięcych Szpitali, w którym autorzy z fundacji K.I.D.S. zawarli wizję jak należy zmienić szpitale dziecięce. 
Zobacz więcej na temat:  rodzice dzieci zdrowie zdrowie dziecka centrum zdrowia dziecka szpital

"Paragon hańby". Dyrektor CZD: pacjenci wykorzystywani w kampanii

 - Jest nam przykro, że pacjenci są wykorzystywani w debacie politycznej – powiedział dyr. Centrum Zdrowia Dziecka dr Marek Migdał, komentując sprawę pokazanego przez Borysa Budkę (PO) paragonu za lek. Poinformował również, że mama wysłała do dyrekcji CZD mejla, w którym wyraża oburzenie włączeniem historii jej dziecka do kampanii wyborczej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA centrum zdrowia dziecka Borys Budka polityka