Street Art Doping - artyści wielkiego formatu w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 14:54
Street Art Doping, jeden z najważniejszych w Polsce festiwali prezentujących sztukę w przestrzeni publicznej, już po raz piąty zmieni Warszawę. – Przez sztukę można nadać przestrzeni miejskiej nową tożsamość – mówi w Czwórce Przemysław Dziubłowski, organizator imprezy.
Audio
  • Street Art Doping odmieni ulice Warszawy? - rozmowa z Przemysławem Dziubłowskim (Poranek OnLine/Czwórka)
Przemysław Dziubłowski w Czwórce
Przemysław Dziubłowski w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński

– To festiwal form wielkoformatowych, które powstają w przestrzeni publicznej – opowiada Dziubłowski w "Poranku OnLine". – Pokazuje wszelkie przejawy działalności artystów ulicznych. To jednak nie tylko murale. Pokazujemy także drugą twarz artystów, organizując różne wystawy, spotkania, debaty.

W czasie dotychczasowych edycji imprezy powstało kilkadziesiąt prac. – Naszą ideą od początku było to, by wybierać przestrzenie, które wyjątkowo potrzebują reanimacji – mówi gość Czwórki. – Przez sztukę bowiem można nadać im nową tożsamość. Dzięki niej stają się elementami nowej topografii miasta. Udało się to zrobić już w wielu miejscach, do których co roku wracamy i tworzymy kolejne prace, które zastępują stare.

W tym roku Street Art Doping odbywa się na stołecznej Pradze Południe i na Mokotowie. Organizatorzy zapowiadają, że każda praca doczeka się swojego wernisażu.

(kd)

Zobacz więcej na temat: SZTUKA Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Graffiti - piękne murale kontra ordynarne bazgroły

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 14:43
Dla jednych graffiti to sposób na wyrażanie siebie i symbol naszych czasów, zdaniem innych – takie bazgroły tylko paskudzą osiedlowe elewacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chris Niedenthal: PRL był rajem dla fotografów

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 12:30
Polski fotograf Chris Niedenthal należy do grona najbardziej cenionych fotoreporterów europejskich. Jego wczesne prace z lat 70. i 80. prezentuje teraz gdańska Łaźnia na wystawie "Dokument".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radek Szlaga: nie interesuje mnie piękno oczywiste

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 16:00
Wizualna erudycja zaprzęgnięta w służbę groteski - taka jest sztuka Radka Szlagi, jednego z najgorętszych artystów na polskim rynku sztuki.
rozwiń zwiń