"Czytasz, słuchasz… Czwórka" Bo literatura jest w sercu sztuki

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 22:00
– Literatura jest w sercu wszystkich sztuk – przekonuje Piotr Seweryn Rosół z Mito Art Cafe Books w Warszawie. – Opowieści potrzebuje zwłaszcza sztuka współczesna, konceptualna, która nie istnieje bez literatury.
Audio
  • Co ciekawego czeka nas w ramach akcji "Czytasz, słuchasz... Czwórka" - rozmowa z Piotrem Sewerynem Rosołem z Mito Art Cafe Books (Poranek OnLine/Czwórka)
Czytasz, słuchasz Czwórka Bo literatura jest w sercu sztuki
Foto: Glow Images/East News

14 września startuje w Warszawie akcja "Czytasz, słuchasz… Czwórka", w ramach której aktorzy, celebryci, gwiazdy kina i muzyki będą na żywo czytać książki w różnych miejscach Warszawy, m.in. na Polu Mokotowskim, a także w Mito Art Cafe Books.

Zdaniem Piotr Rosoła dobrym sposobem na promowanie literatury jest… działalność gastronomiczna. – Jeśli ktoś przychodzi sam do kawiarni po pięciu minutach rozglądając się i sięga po książkę – opowiada gość "Poranka OnLine".

I choć w świadomości społecznej wciąż nierzadko pokutuje stereotyp, że ludzie, którzy lubią dużo czytać to nudziarze, ta tendencja właśnie zaczyna się odwracać o 180 stopni.

Dlatego jak podkreśla Piotr Rosół, Mito Art stara się czytanie promować na każdym kroku, a w tej kawiarnio-księgarni można znaleźć książki wydane nawet całkiem niedawno. – Choć mówi się, że Polacy nie czytają, na rynku pojawiają się nowe wydawnictwa, które wypuszczają coraz lepsze książki. I jakoś to musi się opłacać – tłumaczy gość Czwórki. – Mody się zmieniają, ostatnio bardzo dużo pojawiło się literatury faktu. Kryterium, którym kierujemy się przy wyborze naszych książek jest to, by były ciekawe. Jesteśmy też chyba jedyną księgarnią w Polsce, która ma całą półkę literatury LBGT.

Wydarzenie zorganizowane zostało w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

/

Logo
Logo akcji/mat.pras.

Podczas sobotniej akcji "Czytasz, słuchasz… Czwórka" usłyszymy, jak książki czytają m.in. Edyta Jungowska, Jacek Poniedziałek, czy Mariusz Pudzianowski. Spośród Czwórkowych dziennikarzy spotkać będzie można m.in. Piotra Firana, Numer Raza oraz Bartka Koziczyńskiego.

Zapraszamy do Warszawy już 14 września! Więcej o akcji "Czytasz, słuchasz… Czwórka" <<<

(kd)

Czytaj także

"Morfina" o tym, jak wojna przeszkadza w życiu bon vivanta

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 14:00
Szczepan Twardoch nie miał szóstki z historii, mimo to większość jego powieści osadzona jest w realiach historycznych. Tym razem tłem wydarzeń jest Warszawa 1939 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grzędowicz o "Wypychaczu zwierząt”: niektóre teksty czytałem ze zdziwieniem

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 14:19
W swojej najnowszej książce Jarosław Grzędowicz żongluje gatunkami i konwencjami, po raz kolejny udowadniając, że w swojej dziedzinie jest prawdziwym mistrzem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fredro w młodości bawił się jak bananowa młodzież

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2013 12:30
7 września w 600 miejscach w Polsce zabrzmią dzieła Aleksandra Fredry - bohatera akcji "Narodowe Czytanie 2013".
rozwiń zwiń