Zwierzolubna Kinga Izdebska w "biurze kotów znalezionych"

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 12:30
- Nas, zwierzolubnych, nie boli brutalność, ale obojętność wobec zwierząt. Obojętność sądów, które umarzają sprawy dotyczące schronisk, w których, w tajemniczych okolicznościach giną tysiące zwierząt - mówi Kinga Izdebska, autorka książki "Biuro kotów znalezionych".
Audio
  • Kinga Izdebska opowiada o kotach z "Biura kotów znalezionych" (Poranek OnLine/ Czwórka).
Zwierzolubna Kinga Izdebska w biurze kotów znalezionych
Foto: Glow Images/East News

Wydawnictwo
Wydawnictwo W.A.B.

Kinga Izdebska nie była typowa kociarą. Po prostu któregoś dnia postanowiła, że "chce coś koniecznie zrobić". - Gdy widziałam kolejne ogłoszenie o zwierzętach, poszukujących domów, to ryczałam. Miałam tego dosyć i postanowiłam działać - opowiada gość audycji "Poranek OnLine" .

W ramach sprzeciu zaangażowała się w kocią pomoc i organizowanie tymczasowego domu dla zwierząt. Taki tymczasowy dom, to dom prywatny, w którym każdy może wziąć pod opiekę kilka zwierząt. Ilość zależy od naszych możliwości.
Przygarnęła koty i zaczęła prowadzić blog fundacji, która zajmuje organizacją pomocy dla zwierząt.
"Biuro kotów znalezionych" to historia dziewczyny, która niespodziewanie angażuje się w kocią historię. Kinga Izdebska, w swojej debiutanckiej książce, przemyca rzeczy nie-kocie, refleksje ogólne, które warto przeczytać, bo redaktor, który zdecydował się ją opublikować, po lekturze bloga powiedział - To jest to!

jl

Czytaj także

"Etyka w modzie" jest modna

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 13:00
"Etyka w modzie” to kompletny przewodnik po kontrowersyjnym temacie etycznych postaw w modzie. W Polsce to jedyna tak obszerna publikacja na ten temat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miłoszewski i historie wydobyte z ludzkiej pamięci

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 13:13
- Znałem wiele miejsc w Polsce, ale nie wiedziałem o istnieniu tak ładnego jak Sandomierz - mówi Zygmunt Miłoszewski, pisarz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joël Dicker: zanim "Quebert" stał się hitem, chciałem zrezygnować z pisania

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2013 11:15
Ma 28 lat, Grand Prix Akademii Francuskiej, młodzieżową Nagrodą Goncourtów oraz 700-stronnicową powieść, która ukazała się w 30 krajach. Od września "Prawda o sprawie Harry'ego Queberta" Joëla Dickera dostępna jest także w polskiej wersji językowej.
rozwiń zwiń