Wakacyjne diety i ćwiczenia. Jak nie przytyć latem?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 15:00
Zaczynają się wakacje, a siłownie, parki miejskie i ścieżki rowerowe nagle pustoszeją. Wszyscy, którzy przez ostatnie dwa miesiące ciężko trenowali, by poprawić swoją kondycję, po prostu... odpoczywają. - To marnowanie formy, którą udało nam się zdobyć - mówi trener Michał Gajda.
Audio
  • Najlepszy trening na wakacje - sonda (Czwórka/Poranek OnLine)
  • O czym warto pamiętać, by nie wypaść z formy podczas wakacji? (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Pułapki żywieniowe i nie tylko, które czyhają na nas w okresie letnim - materiał Kamila Piechowskiego (Czwórka/Poranek OnLine)
Wakacyjne diety i ćwiczenia. Jak nie przytyć latem?
Foto: Glow Images/East News

Wakacje to dobry czas na to, by zrobić sobie przerwę od ciężkiej pracy i morderczych, regularnych treningów. Nie warto jednak całkiem porzucać ćwiczeń fizycznych, bo zaprzepaścić można długie miesiące dotychczasowej pracy. I nie ma co liczyć na to, że znakomita dotychczas przemiana materii "załatwi" sprawę. - Warto grać w "siatkę", biegać, grać we frisbee, chodzić na siłownię - wymieniają swoje wakacyjne aktywności słuchacze Czwórki w naszej sondzie. - Warto też dbać o odpowiednią dietę, szczególnie latem, gdy możliwości, by z dobrodziejstw natury korzystać, jest najwięcej - zaznacza jedna z uczestniczek ankietu.

Czytaj także: Wakacyjna loteria żywieniowa <<<

Ćwiczenia fizyczne to wspaniały sposób, by energetycznie zaczynać wakacyjne dni, to także metoda, by zachować doskonałą sylwetkę. Jednak na amatorów zdrowego trybu życia czyha wiele niebezpieczeństw. - Pierwsza z nich to oczywiście brak urozmaicenia podczas ćwiczeń - przekonuje dziennikarz Czwórki Kamil Piechowski.

Pozostałe pułapki czyhają na nas w naszych… lodówkach. - Podczas wyjazdów mamy problem z utrzymaniem zrównoważonej diety i ze spożywaniem regularnych posiłków - przekonuje Michał Gajda, trener personalny. - Kolejnym problemem jest to, że częściej spotykamy się ze znajomymi przy grillu. Tam często pojawia się alkohol, który przecież również jest przeciwnikiem dobrej sylwetki i kondycji.

Odwiedź z nami najciekasze miejsca na świecie <<<

Poza tym wakacje to okres lenistwa, więc trenować nam się po prostu nie chce. - Większość osób podczas urlopu odpuszcza sobie treningi. Dodatkowo jedzą to, na co mają ochotę, czyli frytki i kebaby - mówi Gajda. - To główne przyczyny marnowania formy, którą udało nam się zdobyć.

Jak nie przytyć podczas wakacji? Zapraszamy do wysłuchania nagrań z audycji "Poranek OnLine", której tematem przewodnim były zdrowe wakacje.

(kd/kul)

Czytaj także

Wakacyjna superprzygoda w Polsce? To możliwe

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 19:06
W czwartkowym wydaniu audycji "4 do 4" będziemy Was przekonywać, że w Polsce także można spędzić nie tylko świetne wakacje, ale także ekstremalny, pełen wrażeń długi weekend. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak umiejętnie wydawać pieniądze za granicą?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 18:07
Wizyta w kantorze, korzystanie z kart czy bankomatów - w jaki sposób płacić podczas zagranicznych wojaży, by stracić jak najmniej pieniędzy?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warmia i Mazury - tam uciekamy od miejskiego zgiełku

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 12:00
Mimo, że co roku latem na Warmię i Mazury zjeżdżają tłumy urlopowiczów, ciągle można tam znaleźć miejsca, które nie są zatłoczone i zadeptane. Co więcej, stają się przyjemnymi enklawami spokoju, oferując pobyt wśród sympatycznych ludzi, którzy świetnie znają okolice i potrafią doradzić, gdzie i w jaki sposób najlepiej spędzić czas.
rozwiń zwiń