Stare i nowe książki sportowe - Messi

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 10:41
Nowa biografia Messiego czyli historia chłopca, który stał się legendą.
Audio

Do sportowej biblioteki Czwórki dziś dołączam "obowiązkową lekturę" dla wszystkich kibiców futbolu oraz "pozycję fakultatywną" w księgozbiorach wszystkich lubiących biografię. Lionel Andres Messi to postać, o którj słyszeli chyba wszyscy, którzy choć trochę interesują się sportem. 

Jeśli oprócz fantastycznych podań, genialnych goli i błyskotliwej techniki Messiego interesuje Was coś więcej, to ta książka jest właśnie dla Was. Dziennikarz sportowy Luca Caioli (m.in. autor biografii Ronaldinho i Zidane'a) bardzo szczegółowo opisuje sylwetkę 24-letniego gwiazdora futbolu - poprzez wywiady z samym piłkarzem, jego rodziną, trenerami, znajomymi, a nawet lekarzem...

"Messi - historia chłopca, który stał się legendą" to ksiązka pokazująca skromnego, dość wstydliwego i zamkniętego w sobie człowieka, który urodził się  już z umiejątnością gry w piłkę. Swój olbrzymi talent poparł jednak ciężką, wieloletnią pracą, a jej efekty udowadniają, że wszystkie marzenia można spełnić, jeżeli tylko bardzo się tego pragnie. 

Messi jest też dowodem na to, że będąc gwiazdą, wcale nie trzeba stać się innym. Jak zgodnie twierdzą wszyscy w tej książce - Leo wciąż pozostaje sobą, bez względu na liczbę nagród, które otrzymał i sukcesów, które już osiągnął.

Za kilka lat biografię tę z pewnością będzie trzeba uzupełnić, gdyż "Pchełka" jeszcze przez ładnych parę lat może stawić o sile Barcy i reprezentacji Argentyny. 

 

Darek Matyja

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Jak przygotować się do sezonu zimowego

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 09:00
Najpierw przeczytaj, dowiedz się więcej, potem potrenuj i dopiero wtedy bezpiecznie wyrusz na stok narciarski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Opowiadania sportowe

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2011 10:25
Do sportowej biblioteki Czwórki Darek Matyja dołączył dziś książkę Jacka Natansona "Opowiadania sportowe".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Snowboard dla początkujących i średnio-zaawansowanych

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 10:51
Do sportowej biblioteki Czwórki dołączamy kolejną pozycje poradnikową - tym razem o snowboardzie...
rozwiń zwiń