Polskie Radio
Section05
stoki narciarskie

"Z głową w górach" - odwiedzamy Zieleniec. Warto tu przyjechać, zwłaszcza zimą

Śnieg leży tu nawet 150 dni w roku, a unikalny w skali kraju mikroklimat stwarza wyjątkowe warunki atmosferyczne. Mowa o Zieleńcu, części Dusznik-Zdroju, położonego na wschodnim zboczu Gór Orlickich, gdzie czeka na nas nie tylko piękna, biała aura, ale też różnorodne atrakcje, nie tylko dla najmłodszych. 
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe góry Zieleniec stoki narciarskie społeczeństwo Polskie Radio Maciej Walecki Agnieszka Kunikowska

Trójka na żywo z Wisły. Powraca zimowa akcja Polskiego Radia "Z głową w górach"!

Zaczynają się zimowe ferie, sezon narciarski w pełni, a Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka ponownie zapraszają na plenerowe audycje z najpopularniejszych górskich miejscowości. Nasi dziennikarze sprawdzają warunki na stokach, odwiedzają najciekawsze miejsca i popróbują miejscowych specjałów. Pierwszym przystankiem zimowej podróży była Wisła.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan Z głową w górach Wisła szczyrk Zakopane stoki narciarskie

Zimowy wyjazd w góry. Jak przewozić sprzęt narciarski?

Przed nami czas zimowych ferii. Wielu kierowców wybierze się na południe Polski lub za granicę, aby posmakować białego szaleństwa na nartach i desce snowboardowej. Jak prawidłowo przewozić sprzęt, aby go nie uszkodzić, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo w czasie jazdy? 
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody zima turystyka narty narciarstwo dowolne stoki narciarskie góry podróże Polskie Radio samochód Ferie zimowe snowboard

Problemy przedsiębiorców w czasie pandemii. "W całej Europie nie ma na to mądrych rozwiązań"

- Sytuacja jest dość niepokojąca. W większości krajów restrykcje są zaciskane i zdecydowanie bardziej uporczywe niż w Polsce. Jeżeli więc patrzylibyśmy na takie wskaźniki, to Polska jest jednym z niewielu krajów, które poluźniły obostrzenia - powiedział o sytuacji gospodarczej w Polsce Jakub Rybacki z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Zobacz więcej na temat:  pandemia koronawirus COVID-19 pieniądze firmy kryzys gospodarczy przedsiębiorca hotel stoki narciarskie gastronomia restauracja POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Problemy turystyki. Adam Karpiński: oby nie trzeba było na nowo tworzyć charakteru pensjonatów rodzinnych

- Z punktu widzenia ekonomii obojętnie, ile upadnie przedsiębiorstw, to na wolnym runku odbudują się na nowo inne. Nie chciałbym tylko, żeby doszło do sytuacji, gdzie od nowa będziemy musieli tworzyć charakter pensjonatów rodzinnych. Tam się pojawi duży biznes, sieciowy biznes i inwestor, który nie rozumie tego charakteru - powiedział o sytuacji przedsiębiorców w czasie pandemii Adam Karpiński, ekspert ds. turystyki.
Zobacz więcej na temat:  pandemia gospodarka polska COVID-19 koronawirus góry firmy przedsiębiorca hotel stoki narciarskie pieniądze pomoc Morze Bałtyckie POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

"Bezwstyd". Jacek Ozdoba o zachowaniu rektora WUM

- Mamy do czynienia z postawą budzącą moralną wątpliwość, najprawdopodobniej doszło też do złamania prawa. Zaszczepiono 200 osób, jest wśród nich esbek i aktorka kłamczuszka. To są ludzie niskich standardów etycznych. Natomiast rektor uczelni, który w ten sposób się zachowuje, szkodzi całemu środowisku - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Ozdoba. 
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka koronawirus Koronawirus w Polsce Jadwiga Emilewicz stoki narciarskie