Sneakerness Warsaw 2013 - wielki powrót sneakersów

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 13:42
Sneakersy to szczególne buty sportowe. - Określenie, które pamiętam jeszcze z dzieciństwa to "cichobiegi" - mówi Piotr Szeleszczuk z firmy Adidas. - To obuwie, które było produkowane dla sportowców: biegaczy, koszykarzy. W tej chwili takie buty pojawiają się na ulicy. To kultura ulicy.
Audio
  • Piotr Szeleszczuk i Robert Serek o kultowych sneakersach i imprezie Sneakerness Warsaw 2013 (Poranek OnLine, Czwórka)
Piotr Szeleszczuk i Robert Serek w Czwórce
Piotr Szeleszczuk i Robert Serek w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński

Okazuje się, że ci, którzy dziś noszą sneakersy wcale nie muszą być sportowcami. - To już są buty, w których ma się po prostu wygodnie chodzić. Na imprezę, do szkoły, po ulicy - mówi gość "Poranka OnLine”.

Z miłości do tego typu obuwia powstała impreza Sneakerness Warsaw 2013, która ma udowodnić wyższość sneakersów nad innymi butami. Organizatorzy imprezy zapowiadają, że będzie tam można zobaczyć m.in. oldschoolowe, czyli staromodne sneakersy, a także spotkać  największych na polskim rynku lifestylowych graczy. - To pierwsza impreza tego typu w Polsce - mówi Szeleszczuk.

Po raz pierwszy w Polsce także na specjalnie przygotowanej wystawie marka Adidas zaprezentuje unikaty z lat 50., 60., 70. i 80., które na co dzień przechowywane są w najgłębszych archiwach. Reebok pokaże super świeżutką wystawę "Moje klasyki", a oprócz tego będzie szansa zobaczyć, co ciekawego mają do pokazania Asics, Clae, Diadora i Onitsuka Tiger.

- Jeśli masz oryginalne buty z lat 50. to jesteś szczęściarzem i masz małą fortunę w pudełku - mówi Robert Serek, organizator imprezy. - Bo w tę kulturę inwestuje się tak, jak w znaczki pocztowe. Są ludzie, którzy potrafią stać 20 godzin w kolejce, by móc kupić parę z reedycji jakiejś serii obuwia z lat 50. To są prawdziwe białe kruki.

 

(kd)

Czytaj także

E-palenie - moda czy szansa na pozbycie się nałogu?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 15:00
Czy e-papieros pomaga palaczom, czy im szkodzi? Czy jest bezpieczny dla osób wokół? - do dziś nie wiadomo. Badania trwają, ale nie wygląda to dobrze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Znudził Ci się rower? Przesiądź się na "poziomki"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 17:00
Dla nich zwykły rower to za mało. Wolą przemierzać ulice pedałując nogami do przodu. Kto? Uczestnicy Ogólnopolskiego Zlotu Rowerów Poziomych, czyli fani "poziomek".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Inga Buczyńska: polski projektant nie musi inspirować się Zachodem

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 14:20
- Jeśli nie mam w głowie pomysłów, odpuszczam. Nigdy nie robię czegoś na siłę - mówi Inga Buczyńska. Jednak wena nie opuszcza projektantki i finalistki konkursu Złota Nitka.
rozwiń zwiń