Co należy jeść na śniadanie w mroźne dni?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2012 10:00
Mamy dobrą informację dla łasuchów: zimą nie musimy się specjalnie przejmować ilością i tłustością pokarmów, które spożywamy, ponieważ nasz organizm spala energię w szybszym tempie.
Audio

W związku z niskimi temperaturami nasz organizm zwiększa zużycie kalorii. By "dorzucić nieco do pieca" i poczuć się cieplej Michał Pasternakiewicz, szef kuchni jednej z warszawskich restauracji, zalecał wzbogacenie śniadań w rozgrzewające przyprawy.

- Do zupy mlecznej albo do kawy możemy dosypać trochę kardamonu, zaś do herbaty kawałek kory cynamonowej - mówił kucharz w rozmowie z Kamilem Jasieńskim.

Dobrym rozwiązaniem, które osłabi efekt działania mrozu jest przygotowanie śniadania w stylu angielskim. Posiłki z tego rejonu Europy słyną ze swojej wysokiej kaloryczności.

- Obfite, ciepłe śniadanie angielskie, zawiera wiele składników, które dostarczą nam enrgii np. smażony bekon, fasolka gotowana, tosty na ciepło, jajka na twardo. Taki posiłek utrzyma naszą temperaturę, a nawet trochę ją podniesie - mówił Pasternakiewicz.

Nasz ekspert zalecał też by wraz z rosnącymi mrozami pozwolić sobie na częstsze spożywanie posiłków. Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

bch

Czytaj także

Wariografy odchodzą do lamusa?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 17:00
Tak! Jest nowy sposób wykrywania kłamstw. Zamiast podpinać przesyłuchiwanych do wariografu, wystarczy zmierzyć, ile czasu zajmuje im zastanawianie się nad odpowiedzią.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stres zaraźliwy jak katar!

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2012 20:00
Jeśli w pracy, w domu lub w bliskim otoczeniu masz wokół siebie osoby, które narzekają, są marudne i zestresowane - koniecznie się ich wystrzegaj. Możesz się zarazić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cudowne rośliny

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2012 09:00
Czy rośliny mogą wpływać na nasze samopoczucie? Jakie są ich zdrowotne właściwości i czy jest taka roślina, którą każdy powinien mieć w swoim domu? Odpowiedzi w audycji "W cztery oczy".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wygląda nasze standardowe śniadanie?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 08:20
Sprawdzimy to "W cztery oczy" od 9. do 11. Bądźcie z nami!
rozwiń zwiń