Letnia stolica Polski - Czwórka bawi się w Ustce!

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2014 11:00
"Raz na górze, raz na dole" to wakacyjna akcja, w której udowadniamy, że Polska jest piękna od morza do Tatr. Tym razem odwiedziliśmy Ustkę i bawiliśmy się w nadmorskim klimacie.
Audio
  • Co łączy Ustkę z Warszawą - tłumaczy Jacek Cegła, szef Biura Promocji Miast (Czwórka/W cztery oczy)
  • Z wizytą w bunkrach Blüchera (Czwórka/W cztery oczy)
  • Ustka - miastem rowerów i "Szlaku zwiniętych torów" - rozmowa z Jackiem Traczykiem z Lokalnej Organizacji Turystycznej (Czwórka/W cztery oczy)
  • Szef kuchni poleca, czyli specjały usteckiej kuchni (Czwórka/W cztery oczy)
  • Co widać z latarni morskiej w Ustce? (Czwórka/W cztery oczy)
Raz na dole, raz na górze - Czwórka i Patryk Kuniszewicz tym razem na górze, czyli w Ustce
Raz na dole, raz na górze - Czwórka i Patryk Kuniszewicz tym razem na górze, czyli w UstceFoto: Czwórka

Czwórkowa ekipa pod wodzą Patryka Kuniszewicza znów ruszyła w Polskę, żeby odkryć piękne, choć nie zawsze oczywiste atrakcje turystyczne naszego kraju.

Dziś odwiedziliśmy Ustkę - portowe miasto położone na Wybrzeżu Słowińskim, nazywane letnią stolicą Polski. To miejscowość z ponad stuletnimi domkami rybackimi, tętniącą życiem przez całą dobę promenadą i łagodnym mikroklimatem.

Czytaj: Czwórka w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym >>>

W tak pięknych okolicznościach przyrody Czwórkowa ekipa próbowała ustalić jaki widok rozciąga się z latarni morskiej w Ustce? Czym pachnie nadmorska kuchnia? Co lub kto straszy w bunkrach Blüchera i gdzie zaczyna się i kończy "Szlak zwiniętych torów".

Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz w dołączonych do tekstu nagraniach. Posłuchaj, a przekonasz się jak dobrze można się bawić w Ustce.

Zobacz także: Czwórka w kopalni Guido >>>

W ramach akcji "Raz na górze, raz na dole" odwiedzimy jeszcze: Biebrzański Park Narodowy (22.08), Krzemionki Opatowskie (05.09) i Twierdzę Wisłoujście (19.09).

Zapraszamy na specjalne piątkowe wydania audycji "W cztery oczy" -  w godz. od 9.00 - 11.00.

(kul/tj)

Czytaj także

Polak na wakacjach - już bez białych skarpet, ale ciągle z ułańską fantazją

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 10:00
Co trzeci Polak chce wyjechać na wakacje, a połowa z nas na urlopie spędzi od 8 do 14 dni. Takie są najnowsze statystyki dotyczące letniego wypoczynku. A co z naszymi letnimi przyzwyczajeniami i zachowaniami? Czy Polak na wakacjach nadal sieje postrach i zniszczenie?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Włodzimierz Zientarski: autostop, to kiedyś było coś genialnego

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 17:00
- Jak się ma 20 lat, to nic nie jest straszne. Inaczej się wszystko przeżywa i jest to po prostu fajna przygoda - mówi Włodzimierz Zientarski o podróżowaniu autostopem. Jazda w ten sposób wiąże ze sobą wiele ciekawych i niezapomnianych przygód, ale również może być niebezpieczna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Papua Nowa Gwinea - kraj, o którym wciąż nic nie wiemy

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 11:32
Papua Nowa Gwinea to jeden z ostatnich dzikich lądów, na których pojawili się Europejczycy. W poniedziałkowej audycji "4 do 4" spróbujemy odkryć kolejne tajemnice tego kraju.
rozwiń zwiń