"Polaków nikt nie lubi". Czy rzeczywiście?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 15:40
Za co nas chwalą, a za co ganią inne narody? Co cenią sobie w nas nasi sąsiedzi? A może wpływ na to, że wydaje nam się, że niekt nas nie lubi ma fakt, że sami za sobą nie przepadamy?
Flaga Rzeczypospolitej Polskiej
Flaga Rzeczypospolitej PolskiejFoto: wikimedia.commons.org/aut.Olek Strączek

Antypolonizm to problem zauważany prawie przez co drugiego ankietowanego – do takiego wniosku doszli badacze GfK Polonia, którzy wykonali sondaż na zlecenie "Rzeczpospolitej". O istnieniu niechęci do Polski i Polaków jest przekonanych aż 46 procent badanych.

Może to wpływ tego że sami za sobą nie przepadamy ? Nie umiemy promować siebie i Polski. Trzymamy się kurczowo stereotypów.

O tym, dlaczego Polacy nie lubią siebie i dlaczego uważają, że nie lubi ich także nikt inny porozmawiamy z piątkowe popołudnie z gośćmi Czwórki, którymi będą Krzysztof Varga, publicysta oraz Michał Lipiński Dyrektor Konkursu "Teraz Polska".

Na audycję "4 do 4" zapraszamy w piątek, 17 stycznia, od godz. 13.00 do 15.00.

Czytaj także

Dzień Flagi: poznaj historię symbolu Polski

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2013 12:00
Polska flaga składa się z biało-czerwonych poziomych pasów. Jej historia jest jednak znacznie krótsza niż naszego godła. Bowiem w formie, w której znamy ją dziś, powstała dopiero w 20-leciu międzywojennym, czyli w XX w.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pieśni patriotyczne są jak zakurzone diamenty

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2013 15:04
Wielkimi krokami zbliża się kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W ciągu najbliższych dni w całym kraju odbędzie się wiele inicjatyw i akcji upamiętniających to wydarzenie. - To dobrze, że tamte fakty zyskują "nowoczesne opakowanie" - mówi Piotr Dmitrowicz, historyk i nauczyciel.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co łączy Polaków? Klęski i... mecze piłkarskie

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 17:27
Polacy uważają, że łączą ich klęski, katastrofy i nieszczęścia - to najczęściej wskazywane odpowiedzi w badaniu CBOS. Na kolejnych miejscach znalazły religia, historia, patriotyzm, życie w biedzie, tradycja. Czy naprawdę tak jest?
rozwiń zwiń