Polak biedny, ale "na swoim"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 18:55
Zaczynamy prowokacyjnie: nie każdy powinien mieć własne mieszkanie. O tym, czy to prawda będziemy dyskutować w czwartek, w audycji "4 do 4".
Polak biedny, ale na swoim
Foto: Glow Images/East News

Jak uważa ekonomista dr Irena Herbst, Polsce potrzebny jest co najmniej dziesięcioletni program, który zapewniałby budowę 25-30 tys. mieszkań na wynajem rocznie. - Nie da się tego osiągnąć bez dużego ruchu społecznego wokół takiej inicjatywy i kilkuset podmiotów w tę sprawę zaangażowanych, a nie jednego funduszu - tłumaczyła dr ekspertka.

Z jednej strony to oczywiste, że każdy chciałby mieć własny kąt, ale z drugiej - zakup mieszkania obciąża nas finansowo na czas niewspółmiernie długi do wartości danego lokalu.

O tym, czy każdy powinien mieć swoje mieszkanie i dlaczego nie każdy może sobie na nie pozwolić - w dyskusji w czwartek, 13 lutego. Gośćmi będą Ireneusz Jabłoński z Centrum im. Adama Smitha, a także Jarosław Żyliński, psycholog.

Na audycję "4 do 4" zapraszamy od godz. 13.00 do 16.00.

Czytaj także

Masz problem ze spłatą kredytu? Nie chowaj głowy w piasek!

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 20:53
- Banki to instytucje, które żyją z udzielania kredytów, więc klient otwarty na propozycje restrukturyzacji jego kredytu to klient, z którym chcemy rozmawiać - powiedział dr Przemysław Barbrich. Także rzecznicy konsumentów podkreślają, że unikanie konfrontacji z problemem, to najgorsze rozwiązanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy upadłość konsumencka oznacza bankructwo?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 11:30
Miały gwarantować spokojną przyszłość, tymczasem dziś spędzają sen z powiek tysiącom polskich rodzin. Kredyty we frankach szwajcarskich dla wielu stały się pułapką bez wyjścia. Z myślą o zadłużonych rząd postanowił popracować nad zmianami w ustawie o upadłości konsumenckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz kupić mieszkanie? Oszczędzaj

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 16:31
Rok 2014 niesie ze sobą spore zmiany na rynku kredytów hipotecznych. Zakup własnego "M" okaże się trudniejszy przede wszystkim dla osób, które nie posiadają oszczędności.
rozwiń zwiń