Zarobki kobiet i mężczyzn - wciąż są duże różnice

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 14:26
Co czwarta kobieta we Francji zarabia więcej od swojego partnera. Istnieją także spore różnice w wysokości pensji kobiet i mężczyzn. Jak to jest w Polsce? O tym w piątkowe popołudnie w Czwórce.
Zarobki kobiet i mężczyzn - wciąż są duże różnice
Foto: Glow Images/East News

Na naszym podwórku NIK zbadał, co jest odpowiedzialne za nierówne pensje kobiet i mężczyzn w administracji. Według raportu Najwyższej Izby Kontroli mężczyźni zarabiają więcej niż kobiety na 80 proc. stanowisk w jednostkach administracji publicznej i spółkach Skarbu Państwa.

Przebadano wynagrodzenia 120 tys. urzędników w ministerstwach, urzędach, firmach komunalnych i państwowych. Wniosek? kobiety zarabiają o ok. 11 proc. mniej niż mężczyźni, zatrudnieni na porównywalnych stanowiskach w administracji.

O równości i nierówności w Polsce porozmawiamy w piątek, 7 marca, w "4 do 4". Na audycję zapraszamy od godz. 13.00 do 16.00.

Czytaj także

Jak żyć na planecie Korporacja?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 17:47
"Planeta Korporacja - Jak przetrwać, zrobić karierę i zostać Prezesem" to poradnik który właśnie się ukazał. W Czwórce porozmawiamy z autorem książki, Maciejem Balcerzakiem, wieloletnim menadżer i dyrektorem w licznych korporacjach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wybierz staż w firmach najbogatszych Polaków i ucz się od najlepszych!

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2014 11:30
Marzy Ci się miejsce na liście najbogatszych Polaków, ale kompletnie nie wiesz, jak się do tego zabrać? Może warto zacząć od stażu u tych, którzy pierwszy milion od dawna mają już na koncie?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wypalenie zawodowe: młodzi, zdolni, sfrustrowani

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 11:30
Wypalenie zawodowe, bądź "przerdzewienie", dotyka wielu młodych ludzi, którzy rozpoczynając pierwszą pracę, inaczej wyobrażali sobie start w zawodowej karierze. Są ambitni, a nie widzą szans na awans. - Trzeba płonąć, żyć z pasją, żeby się wypalić - mówi Ewa Gontarczyk, coach.
rozwiń zwiń