Jak żyć na planecie Korporacja?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 17:47
"Planeta Korporacja - Jak przetrwać, zrobić karierę i zostać Prezesem" to poradnik który właśnie się ukazał. W Czwórce porozmawiamy z autorem książki, Maciejem Balcerzakiem, wieloletnim menadżer i dyrektorem w licznych korporacjach.
Jak żyć na planecie Korporacja?
Foto: Glow Images/East News

"Planeta Korporacja" opisuje świat korporacji, działających w polskich realiach, widziany oczami korporacyjnego niewolnika. Autor opowiada, jak pracować w korporacjach, jak budować karierę i pozycję, na co uważać i gdzie szukać swoich szans, tak by zostać Prezesem.

Odpowiada na wiele istotnych pytań - jak pisać CV, jak się ubierać, czy jak budować relacje z innymi. Wszystko to jest pokazane w sposób dowcipny i lekki, okraszone licznymi historiami i anegdotami z życia Macieja Balcerzaka, który od wielu lat pracuje w korporacjach pełniąc funkcje dyrektorskie i managerskie i zna planetę "Korporację", jak mało kto.

Książka świetnie się wpisuje w toczącą się na łamach polskich mediów dyskusję o świecie korporacji.  Z autorem Maciejem Balcerzakiem porozmawiamy o tym, jak mocno ten świat oddziałuje na każdego z nas - nawet na tych, którzy myślą, że z planetą korporacją nie mają nic wspólnego.

Na rozmowę z maciejem Balcerzakiem zapraszamy we wtorek, 12 listopada, po godz. 23.00 do audycji "Na cztery ręce".

Czytaj także

Czy nasze płace powinny być jawne?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2013 10:00
Czy informacja o tym, ile zarabiamy, powinna być powszechnie dostępna? – To byłoby naruszenie prawa do prywatności – uważa Andrzej Sadowski z Centrum Adama Smitha. – I ułatwiało konkurencyjnym firmom "podkupowanie" pracowników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego nie chcemy mieć dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 17:26
Cztery pierwsze miejsca na liście największych barier w posiadaniu dzieci przez Polaków zajmują problemy materialne. Z jakich przyczyn nie decydujemy się na dzieci? O tym porozmawiamy w poniedziałkowej audycji "4 do 4".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak skutecznie rozmawiać o podwyżce?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2013 14:25
Takie sytuacje zawsze nas stresują, albo frustrują. Chodzi oczywiście o rozmowy, podczas których prosimy szefa o podwyżkę. O tym, jak nie dać się lękom i skutecznie walczyć o swoje, porozmawiamy w czwartkowej audycji "4 do 4".
rozwiń zwiń