Opłatomaty ułatwią nam życie

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 15:00
Trudno uwierzyć, że pewnego dnia całkowicie znikną kolejki w różnych urzędach, ale dzięki opłatomatom jest na to znacznie większa szansa.
Audio
  • Opłatomaty pozwolą rozładować kolejki w rozmaitych urzędach (Czwórka/4 do 4)
Opłatomaty ułatwią nam życie
Foto: Glow Images

Skanujemy kod kreskowy z faktury, przykładamy kartę płatniczą i zaległości opłacone. Banalne? Jak najbardziej. Opłatomaty przypominają znane nam wszystkim bankomaty. Podstawowa różnica jest taka, że w tych drugich pobieramy pieniądze, a w pierwszych zostawiamy.
- Klienci, którzy przychodzą do urzędu, zawsze liczą na to, że szybko zostaną obsłużeni, załatwią swoje sprawy i pojadą dalej - mówi w "4 do 4" Jolanta Smoleń z PKO BP. - Opłatomat umożliwia nam to. Jest to zupełnie zautomatyzowane urządzenie, pozwalające nam samoobsługowo wszystko załatwić.
Marcin Murawski z Banku Handlowego w Warszawie wylicza plusy takiego urządzenia: - Przyjmuje on i karty i gotówkę. Zamiast kasy i osoby jej obsługującej, mamy po prostu maszynę z dużym ekranem, a naszym jedynym problemem jest posiadanie odpowiednich środków na dokonanie opłaty.
Niezwykle istotna jest wszechstronność tych urządzeń. Sprawdzą się one zarówno we wszelkich urzędach (pocztowych, gminnych, miejskich), bankach, bo łatwo można je zaadoptować do określonych potrzeb. Opłatomatów w Polsce w szybkim tempie przybywa i trudno nie przyklasnąć tej tendencji.
(ac/pj)

Czytaj także

Powstał smartfon, któremu zarysowania są niestraszne

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 19:00
Firma LG wyprodukowała smartfon z zakrzywionym ekranem i zdolnością samoregeneracji. Kiedy urządzenie trafi na nasz rynek?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od iskierki do żarówek LED, czyli krótka historia światła

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 14:10
Jak co tydzień w "Czwartym Wymiarze" w piątek sprawdzamy, jak wyglądały i jak działały przedmioty, które były prekursorami dzisiejszych rozwiązań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twórcy Google stawiają na ekologię

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 19:28
Dziś w przeglądzie tego, czym jeżdżą gwiazdy i ludzie, którym w życiu zdecydowanie sprzyja fortuna, zajrzeliśmy do garaży twórców wyszukiwarki Google - Larry'ego Page'a i Sergeya Brina.
rozwiń zwiń